| Doar eu_5952 a întrebat:

Sa va spun povestea mea(stiu ca e f lunga):Acum 1 luna m-am indragostit de un baiat, dar si unei colege de'ale mele ii placea de el (nici nu mai e virgina si a incercat sa'si taie venele din cauza unui alt baiat). Nu mai stiu cum dar am facut rost de id'ul lui si am vb ore in sir cu el.era dragut cu mine si de'astea. Vreo 2 saptamana n'am mai vb cu el.Ieri l'am vazut in parc cu prietenii lui...Se mai uita din cand in cand la mine.Aseara,pe mess mi-am facut un id cu numele colegei mele si am vb cu el ca sa fiu sigura daca o place si surpriza:cand i'am spus daca vrea sa se combine cu mine(de fapt cu colega mea) a spus da si fata aia a ramas asa cu el(ea fara sa stie nimic). Si acum ns ce sa fac? E prima mea dragoste si nu vrea sa ma lase asa! Pls HELP! si in dim asta i'am trim un mass precum fata aia vrea sa se desparte de el si ca eu as fi mai potrivita pentru el{stiu ca e o prostie, dar il plac enorm si nu il pot lasa]Funda!

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Spune-i adevarul, si lui si ei, sau poate vrei ca ei sa descopere totul pe alta cale? Dupa parerea mea tu iti faci numai rau cu manevrele astea.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nu trebuai sa il intrei daca vrea sa se combine cu tine(colega ta) sad

puteai sal cuceresty tu insusiwinking

era cel mai bine

| anaid a răspuns:

Cu mass`ul ala ai gresit enorm.Stii ce asi fi facut in locul tau? L`asi fi intrebat si dupa id`ul meu adevarat daca vrea sa fie cu mine si daca spunea da, inseamna ca nu merita. Pur si simplu ii place sa se distreze...si daca ar fi spus nu inseamna ca lui chiar ii place fata aiahappy sau poate daca nu mai e virgina...whistling
bafta:*

| Dan a răspuns:

Iar ai facut o prostie, mai incearca sa vb cu el direct, eventual in park.Noroc!

| aangelia a răspuns:

Spune-i ca tu ai fost pe id ala. si ca il placi, asta fa-o pe mess daca nu ai curaj fata in fata... :*

| Aura a răspuns:

Sincer, mi se pare pueril si penibil in acelasi timp sa faci lucruri de genul asta. Dar sa zicem ca te inteleg. Dar ca sa intelegi de ce am zis asta, ia gandeste-te tu, daca ai fi fost in locul lui si cineva ti-ar fi facut o faza de asta, cum ai fi reactionat? Anyway, vorbeste cu el sa va intalniti, mergeti in parc pe o banca, la un suc, unde vrei tu. Si vorbeste deschis cu el, spune-i ce ai facut, spune-i tot. Nu stiu ce reactie poate avea, eventual una rea, dar e posibil si una buna, datorita faptului ca totusi intr-un final, cam intarziat ce-i drept, ai avut curajul sa recunosti totul. Daca el te place, sunt sigura ca va face ceva in sensul asta, daca nu, zic ca e mai bine sa o lasi asa, cu toate ca ti-e greu. Am uitat sa-ti zic, cand ii vorbesti, priveste-l in ochi sa vada ca esti sincera, si totusi sa nu arati ca suferi prea mult, nu stii ce fel de baiat e, si sa nu profite cand te vede in momentul de slabiciune. Bafta!

| Alexandra_3484 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa'l intrebi daca te plc, sa lamureasca asta cu tine si nu stiu daca colega ta va renunta... Daca e prietena ta at ar cam trebui sa renunti la el, daca nu cred ca ai putea sa'l cuceresti (adica sa'i arati ca iti plc de el) si nu zice nimeni ca o sa se rezolve intr'un minut sau ceva; mai lasa sa treaca timp.

Sper sa-ti fi fost de folos!:*:*

| M.madallina a răspuns:

Greseala este deja consumata, dar si adevarul este foarte greu sa-l spui. dar cred ca daca te intalnesti cu amandoi odata si le explici totul este bine.bafta!

| lawblondy a răspuns:

Esti cam nebuna fatalaughing) Bine te inteleg. dar nu cred ca trebuie sa-l intrebi asa direct daca ar vrea sa s commbine cu ( colega ta) eu zic sa-i spui adevarul.happyCel mai bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff.Scuze ca-ti spun, dar urat din partea ta.Serios.Chiar trebuia sa te dai drept colega ta si asa mai departe? Daca te va place va veni el singur la tine si-ti va arata asta.Sunt sigura ca daca ar afla ce ai facut, cu siguranta o va alege pe colega ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa ii spui adevaru si atunci vezi adevarata lui fata daca de fapt ii place de tine sau de colega ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa ii spui adevaru si atunci vezi adevarata lui fata daca defapt ii place de tine sau de colega ta

| bgdg a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa fi sincera...sa ii spui ca nu ai av curaj sa ii spui in fata si ai folos acest pretext daca te place va intelege cu siguranta :* bafta