| Anonim3007 a întrebat:

SA va zic povestea mea : Am iesit cu prieteni ( 2 baieti si au fost si 3 fete) pe 2 le cunosteam... dar o fata era noua. A 2-a zi am iesit iar tot acest grup si am jucat adevar si provocare ( ideeea lu unu ) si mi-a dat provocare sa o intreb daca ma place si daca da sa o sarut. A zis da. Totul a fost frumos o saptamana panaa cand eu cu baieti ne-am luat bere si sa mergem sa o chemam afara taicasu a coborat ne-a prins cu berea in mana ne-a luat berea si a aruncat-o, apoi nu a mai lasat-o afara ( taicasu nu stie ca sunt iubitul ei ). NU a mai iesit cu noi iesea doar cu o fata eu ma duceam cu ele dar nu puteam sa stau asa mult timp mereu trebuia sa aleg dintre prieteni si ea era foarte greu sa ma impart. Am mintito ziceam ca nu pot sa ies afara bagam scuze ( si-a dat seama si s-a suparat pe mine ) Acum o saptamana mi-am cerut scuze ma invitat afara m-am dus dar nu era singura era cu prietena aceea a ei ce ziceti are rost sa mai tin relatia sau sa o termin? funda P. S : 1 na iesit nici odata singura cu mine 2: prietena ei ma uraste laughing

Răspuns Câştigător
| LittleRose a răspuns:

Spune-i ca tu nu ai nimic impotriva prietenei ei,dar ca nu ar fi rau sa iesiti intr-o zi sa va plimbati doar voi doi. Daca va refuza, cere-i explicatii, intreab-o care e motivul.Iti va spune ori ca se va supara prietena ei,ori ca nu vrea. Fata aceea, daca ii e prietena cu adevarat nu ar trebui sa fie absurda, ci sa inteleaga ca ea trebuie sa isi imparta timpul la doi.Insa,la fel va trebui sa procedezi si tu cu prietenii tai. Daca refuza categoric sa iesiti doar voi doi, si tu simti ca relatia nu mai are rost, atunci renunta!

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1 na iesit pentru ca n-are incredere in tine
2 pr ei te uraste ca crede ca tiai batut joc de ea
daca ti l ea vorbeste cu ea iesiti si aman2 o zi, alta zi cu pr tai ea cu ai ei cerei scuze.
daca nu ti l ea despartitiva

| PrecioussGirl a răspuns:

Pei vorbeste cu ea spune-i ca ai vrea sa iesiti afara si doi voi 2 singuri si vezi ce spune. si prietena aceea de ce te uraste?

| Deny1333 a răspuns:

Nu ştiu cum de v-aţi gândit să vă duceţi acasă la ea cu berea-n mână, că din câte ştiu eu există şi părinţi...
Păi... cheam-o tu afară de data asta şi încearcă să îi explici că trebuie să-şi lase prietena acasă. Până la urmă, e cu tine, nu cu ea.
Iar prietena ei de ce naiba te urăşte?! E geloasă sau ce? raised eyebrows

Şi tu, nu o mai minţi. Spune-i că nu ai cum să o laşi nici pe ea, dar nici prietenii nu poţi să-i laşi. Şi de ce atunci când te cheamă ea, nu-i iei şi pe ei? Până la urmă, ea îşi aduce prietena, şi tu ai dreptul să-ţi aduci prietenii.

Şi da, încearcă să rezolvi lucrurile şi să-ţi păstrezi relaţia, că are rost. happy

| virusake a răspuns:

Nu o sa te intelegi niciodata bine cu prietenele iubitei tale. :-J Nu esti singuru...

Nu stiu ce zici tu, dar e un gest marlanesc sa iti astepti prietena cu berea in mana. laughing Sincer acum...

Cat despre relatie, nu are rost sa insisti daca nu iti face placere...
O sa tot gasesti femei... :-J

Răspuns utilizator avertizat
| LoveNiki a răspuns:

Iesiti voi 2 SINGURI.
Si ce iti pasa tie ca prietena ei te uraste?
Nu termina relatia doar ca iese numa cu prietena...
Spune-i ca vrei sa iesiti DOAR voi 2...
Succes.

| RapperuL_7603 a răspuns:

Prietena ei poate te place pe tine si nu vrea sa fi cu prietena ta si ii spune minciuni despre tine [am patit si eu la fel frate, asta-i viata, trebuie sa o iei de la inceput sa alegeaga dintre tine si prietena ei] multa bftwinking

| WTFuck a răspuns:

OMG ce nasol daca nu renunta pentru o clip la prietena aia a ei inseamna ca nu tine la tine si ca te foloseste tine mai mult la ea ca la tine si daca ar fi sa aleaga sunt sigura ce ar alege pe prietena ei eu cred c ar trebui sa o termini sincer ...nu te merita! sper ca te-am ajutat... fundita?big grin