| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca, cunosti pe cineva de foarte mult timp si ti-a schimbat viata (numai in bine); te face sa razi, te asculta cand ai ceva de zis, e mereu langa tine. Si cu timpul observi ca deveniti tot mai intimi. Stim cu totii ca e foarte greu sa gasesti o astfel de persoana. Dar mai stim ca atunci cand iti faci o relatie, bineinteles nu stim ce ne rezerva viitorul si chiar putem pierde persoana aceea din multiple motive. Ati face acelasi lucru? Sa renuntati la acea bariera si sa deveniti iubiti? Stiind foarte bine ce se poate intampla si poate nu va mai recuperati macar simpla prietenie.

Răspuns Câştigător
| ladygaga a răspuns:

Daca ma simt bine cu ea,ma face sa rad, ma asculta, de ce nu?
In viata trebuie sa risti ca sa obtii ce e mai bun.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Viata si viitorul sunt in mainile tale,in inima si mintea ta!
De ce iti pui frau sperantei si dragostei? Lasa-ti inima sa aleaga,libera!
Si,pe urma, pune-ti mintea la lucru, asa fel incat lucrul bun si pretios pe care l-ai castigat sa-l poti pastra!
De tine depinde.
Mult noroc!

| LittleDrop a răspuns:

Daca sentimentele sunt reciproce, nu este vad niciun motiv sa nu formati un cuplu. Cine nu risca, nu castiga.

Eu da, as face, de fapt am facut si nu regret deloc.

Bafta! happy

| Spidi a răspuns:

Bună! Daca nu risti, nu ai de unde sa stii. Eu daca as fi in asa situatie si daca as simti ceva pentru acea persoana, as risca.Da, as renunta la acea bariera si sa devenim iubiti happy
Sper ca am fost de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,eu am fost in situatia ta.Banuiesc ca esti baiat, dar daca esti fata totusi scuze! Oricum nu conteaza de gen esti, este acelasi lucru pentru fiecare ce o sa spun imediat. laughing
La un moment dat, i-am spus ca as avea de zis ceva, dar sa imi promita ca nu se va schimba fata de mine si mi-a zis ca nu.,mi-era frica de faptul ca nu vom mai fi nici macar prieteni. El cam banuia ca imi place de el si nu il vad doar ca pe un bun prieten si dupa ce i-am zis ca incep sa il plac se purta mai frumos cu mine, desi mi-a zis sa nu ma supar pe el pentru ca nu imi corespunde sentimentelor.
Dupa o luna, intr-o zi cand ieseam pe afara (nu ne vedem tocmai des) mi-a zis ca s-a gandit toata ziua la o chestie : aceea ca incepe sa devina sentimentele reciproce.
Iti spun sincer, nu ai ce sa pierzi daca ii spui ce simti, doar sa nu fie tocmai "profund" din prima sa ii spui.Ii spui doar ca incepi sa o placi si cam atat, ca sa ii vezi reactia!
Poate cine stie, o sa ai mai mult noroc decat mine, nu sa fi presat o luna si o sa iti spuna ca si ea te place.
BAFTA!