| anonim_4396 a întrebat:

Dacă iubiți pe cineva și sentimentele nu vă sunt împărtășite, renunțați să mai vorbiți cu acea persoană, chiar dacă aceasta ține la voi și vrea o relație de prietenie? sau vă face mai mult rău prezența ei și renunțați?

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

Daca persoana aceea nu simte nimic pentru mine, logi ca ma doare, dar cred ca mai rau mi-as face daca as evita-o, dar daca ea m-ar evita mi-ar face mult mai rau, dar probabil asta e soarta daca te indragostesti de cine nu trebuie...

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iubirea e luminoasă, generoasă, înţelegătoare, neconstrângătoare, liberă... Ea poate fi şi una discretă, de la distanţă, iar dacă n-ar putea, n-ar fi iubire, cred.

| RAY a răspuns:

daca iubesti pe cineva nu inseana ca ea are obligatia sa simta ceva pentru tine, da renunt ce sens are sa sper daca u ma place, caut alta fata care ma place, adica freindzone? nu as accepta niciodata sa fiu in zona aia, ori iubit ori poate amic atat

| LoveSleep a răspuns:

Păcat că ai început cu "băieți".

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

păcat că te simți fată în acest moment și nu o să-mi poți da un răspuns.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă referem la altceva acolo, geniule. Păcat că nu poți să-ți dai seama despre ce vorbeam.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

ok atunci, e valabilă și pentru fete.

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

I presupun ca depinde de persoana.
Imi placea de o fata acum ceva timp si am aflat ca ii place de cineva nu am intrebat o daca ma place pe mine sau ceva de genul dar era evident. Eram prieteni de ceva timp asa ca nu am facut nimic am ramas prieteni si atat asta pana cand am aflat ca e singura iar presupun ca era bine sa ii spun ce simt atunci insa am decis sa nu o fac pana la urma eram ok sa fim doar prieteni sti cum e cand iti spune cineva ca te place insa tu nu simti nimic pentru el/ea lucrurile devin ciudate si am decis sa nu risc prietenia noastra. Dupa ceva timp am aflat ca si ea incepuse sa simta la fel ca mine puteam sa avem o relatie frumoasa insa s au intamplat niste chiestii am decis ca am nevoie de timp si spatiu doar pentru mine etc etc ai prins ideea nu are rost sa te plictisesc cu detalii. In general dragostea la prima vedere si prostii de genul nu le vei intalnii daca te place cineva prima data o face pentru aspect dupa cand te va cunoaste mai bine te va iubiii Ia exemplul meu eram prieteni de 3 ani cu fata aia si mi a trebuit 2 sa aflu ca o iubesc. Cred ca in cele mai multe cazuri nu va astepta dupa tine chiar daca baietii au mai multa rabdare ca fetele

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Bobby711):

Sefu'! Eu i-am spus dupa 5 ani rolling on the floor

| Bobby711 a răspuns (pentru Daniellllll1):

Lol deci am inteles pe invers laughing) am crezut ca el te place tu erai cu alt cineva si te intrebi daca mai simte ca atunci dar tot sunt confuz xD cine pe cine a respins laughing oricum eu nu asi risca o prietenie frumoasa pana la urma chiar daca nu ma iubste in felul ala acea persoana chiar tine la mine de ce nu asi mai vorbii cu acea persoana? bun te a respins nu zic ca nu doare pentru ca doare al naibii de tare daca esti suficient de puternic sa rezisti nu vei avea motive sa pleci nu?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci răspunde.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Ai scapat ma pedesitule gata laughing, cand crezi ca ti se suspenda din nou contul? laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt cuminte acum laughing

| Daniellllll1 a răspuns (pentru Bobby711):

M-am grabit cu commentul, era peste 10, imi picau ochii in gura de somn.Si practic, n-am citit tot.

| Doub a răspuns:

Mno, am văzut că e valabilă şi pentru fete.
Aşa.
Nu pot iubi o persoană care nu simte acelaşi lucru pentru mine. Deci, restul cade din start.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu,insistam.Eu tot vreau sa iti smotocesc blanita si nu ma las laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presupun ca as "renunta". Daca nu o pot avea ca iubita, desigur ca nu m-as multumi ca simpla prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presupun că nu renunţ, spun presupun pentru că n-am fost pusă în situaţia asta.
Oricum sunt capabilă să-mi moderez sentimentele, deci n-aş renunţa la o prietenie pentru că am fost atât de imbecilă încât să mă "îndrăgostesc" de cineva care nu a făcut-o.
Trec peste, în scris pare simplu laughing.

| EnvyU a răspuns:

Chiar daca nu iti dai seama, face mai mult rau si renunt, desi nu ai vrea sa renunti pentru ca speri tot speri dar iti faci rau.

| Daniellllll1 a răspuns:

Nu,daca nu simte nimic,si ea vrea sa fim doar prieteni,accept,dar in cazul meu s-a intamplat fix invers,m-a evitat, ea nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine.M-am simtit ca un rahat in acel moment.Dar, daca nu simte nimic pentru mine, de ce sa nu ramanem doar prieteni, daca asta vrea?

| anonim_4396 explică (pentru Daniellllll1):

unii nu vor, spun că asta le face rău. dar mi se pare aiurea să renunți la un om care chiar te iubește, deși nu în modul în care îți dorești.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca persoana aceea nu simte nimic pentru mine, logi ca ma doare, dar cred ca mai rau mi-as face daca as evita-o, dar daca ea m-ar evita mi-ar face mult mai rau, dar probabil asta e soarta daca te indragostesti de cine nu trebuie...