| bbyyyyyyyy a întrebat:

Sa zicem. ca prin absurd, daca as fi gravida in a6a luna de exemplu si as face un test de sarcina ar iesi tot pozitiv, nu? adica testul nu are termen pana cand poate fi facut?

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Pai ce rost mai are sa faci testul in luna a 6 a?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că testul de sarcină va ieşi pozitiv!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Normal ca ar iesi pozitiv. Hormonul hCG de sarcina va fi prezent in organismul tau pana la data nasterii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent daca apelezi la a face o analiza de sange la un laborator sau un test de urina acasa, ambele teste functioneaza prin detectarea hormonului hCG.Acest hormon apare in organismul femeii imediat ce a avut loc fecundarea ovulului de un spermatozoid si va fi prezent pana in momentul nasterii.

| LoveSleep a răspuns:

Sa zicem ca prin absurd, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat de bizar ar suna, testul de sarcina chiar detecteaza sarcina. Cum in luna a sasea esti tot gravida, cam asta iti va arata si testul de sarcina...

| TheCuteOne a răspuns:

Normal că ar ieşi pozitiv.