| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca unei fete i place de un baiat si el sa zicem ca nu stie dar si lui i place de ea, dar cand baiatul i zice ca o place si ea zice ca nu...intrebarea e de ce fetele fac asta baietilor ? stiti cat de mult i doare pe baieti asta? va rog raspundeti la intrebari si explicati-mi de ce

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca fetele iau un lucru simplu si-l fac complicat,pentru ca nici ele nu stiu exact ce vor si dureaza pana realizeaza,daca realizeaza vreodata.
Intreaga viata e o multitudine de sanse pe care nu le putem exploata in totalitate,unele chiar deloc!
Fetele,zapacite de caruselul nebun de informatii,sanse,oferte,influente din jurul lor,incearca sa gaseasca un punct de sprijin in toata harababura mintii lor.
Si,de obicei,apeleaza la un orgoliu gresit inteles,la o incapatanare greu de explicat,la reactii pe care singure nu inteleg cat ii ranesc pe ceilalti.
Daca li s-ar aplica acelasi tratament ar suferi enorm,dar pentru ca li se permite sa fie ele calaii,sunt nemiloase.
Ce-i drept,si ca victime,exceleaza!
Daca tu esti victima,de data asta,ignora(macar de suprafata),fata care te-a ranit,ignor-o complet,eventual,gaseste-ti alta cu mare viteza,vei vedea cat de repede, din calau se va declara victima si vei avea sansa sa fii asteptat cu bratele deschise!
La varste mici, un baiat capata brusc valoare cand e "al alteia"...

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pentru ca nu sti sa scrii corect gramatical. happy

Răspuns utilizator avertizat
| NeimaginabilA a răspuns:

Pentru ca le e rusine. Sunt slabe la inima, de fapt, inca nu am inteles la ce-s folositoare fetele, simcer, explicati-mi.

| LaviniaL a răspuns:

Pentru ca fetele sunt rusinoase, cel putin in cazul meu asa este!

Asta e parerea mea thinking

| Moniik a răspuns:

Pentru ca fetele sunt complicate,se tem sa recunoasca cand sunt atrase de cineva,sunt orgolioase,au mereu "probleme" si se gandesc ca un baiat ii zice asta doar cu un interes sau in gluma, se tem sa fie refuzate sau sa fie puse intr-o situatie neplacuta, sau unele prefera sa fie cucerite mai greu...

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Moniik):

Tsss fetele nu-s speciale, de fapt sunt foarte usor de citit.
Sa lasam prostiile, l-i so urcat la cap printesele din desene si se cred speciale, cu cat se cred mai speciale cu atat mai putin sunt.

| Charis a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Toate fetele se simt speciale in felul lor. Acest lucru este felul nostru de a straluci. happy Si o fata care nu se simte speciala nu are aceea stralucire care te atrage de eahappy.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Charis):

De ce nu? Si pana la urma acel special e sufletul, care se ascunde sub ceea ce fetele cred ca e mai special. Atunci ce este mai important?
Sa te simti speciala sau sa fii speciala?