| Jadis a întrebat:

Sal, am nevoie de sfaturi: prietenul cu care ma inteleg super (mentionez ce e si coleg cu mine de multi ani) mi-a cerut prietenia si eu ca sa nu-l ranesc am acceptat straight face (mentionez din nou ca el stie ca mie nu-mi place sa am prieten si ca sunt foarte copilaroasa). Am fost impreuna catva timp si apoi ne-am sarutat. Dar apoi imi comunica ca vrea sa fim doar prieten pentru ca eu nu sunt pregatita (si asa si e), apoi am aflat de la un prieten ca este cu alta fata si cu care a stat doar o saptamana sau 2... Si de atunci nu ne mai intelegem asa de bine, nu ne mai imbratisam nu ne mai trimitem mesaje si nu stiu ce dreq so fi intamplat...sa fie vina mea? sau ce pot sa fac ca sa fim din nou prieteni buni? stiti nu e usor sa pierzi pe cineva cu care te cunosti de multi ani

Răspuns Câştigător
| hehehe a răspuns:

Stiu cum este. problema este ca, in orice relatie de prietenie intre o fata si un baiat, la un moment dat, se va infiripa ceva, cat de putin, macar in inima unuia dintre ei. pentru ca este normal, atata timp cat de atasezi de persoana respectiva.

Eu una spun ca ai gresit atunci cand ai acceptat. ii puteai explica, ca, in urma relatiei asteia, prietenia voastra disparea, mai devreme sau mai tarziu. happy

Acum, ce mai poti face este sa fi langa el daca are nevoie. sa incerci sa te bagi tu in seama cu el, asa incat sa ii dai semne ca inca vrei sa ramaneti prieteni in ciuda celor intamplate.

Ai grija de tine, si data viitoare, nu mai lua decizii pripite!:*

mitsu.

2 răspunsuri:
| IrenneDrt a răspuns:

Parerea mea este ca el s-a departat foarte mult de el pentru ca a inteles ca nu iti place sa ai prieten si probabil te'ai simtit obligata fata de el. Asa sunt baietii : cand o fata nu vrea sa faca ce spune el, se duce la asta si asa mai departe.pana la urma tu vrei sa fiti doar prieteni din ce am inteles.de ce nu ii spui lui asta. ii poti spune ceva de genul :"chiar daca nu mai suntem impreuna, as vrea sa avea o relatie de prietenie, mi'ar face placere". Nu stiu sigur daca va merge acest lucru pentru ca de obicei cea mai mare parte din baieti vor relatii mai mult decat prietenie. Li se pare plictisitor sa aiba o amica. Daca il cunosti de multi ani este foarte bine, puteti avea o relatie de prietenie, asta daca si el vrea. Cea ma buna solutie este sa il intrebi daca vrea sa continuati sau sa aveti o relatie de prietenie.
Succes pe viitor, o sa te descurci :*
Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e complicat si eu am aceiasi problema doar ca la mine e ptuin altfel incerca sa vorbesti cu el daca sunteti prieteni buni te va intelege spune-i ca iti lipseste si ca il vrei inapoi ca prietenul tau