| georgy7165 a întrebat:

Am si eu o intrebare:ce faci ca sa uiti un baiat? Deci am cunoscut un baiat prin interemdiul unui prieten si acest baiat mi-a cerut prietenia dar nu am acceptat din anumite motive. El s-a rugat mult de mine sa fim impreuna dar nu am acceptat. Apoi el s-a impacat cu fosta lui prietena, dar dupa asta am mai vorbit cu el pe mess si prin mesaje si imi spunea ca am iubeste. Am realizat ca sunt indragostita de el si ca am fost o fraiera ca nu am acceptat sa fiu cu el.Acum nu stiu ce sa fac. Dupa asta eu am fost impreuna cu un coleg de al lui.Cand ne-am despartit acesta mi-a spus ca baiatul acela il intreba aproape in fiecare zi daca mai suntem impreuna.Baiatul respectiv mai este cu fata aceea. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Winniee a răspuns:

Sa iti marturisesti sentimentele!
De ce nu? Poate ca el mia vrea sa fiu cu tine daca s-a rugat de tine.Incercarea moarte n-are.
Iar, daca se cearta vreodata cu iubita lui, te sfatuiesc sa il iei prin surprindere.
Cat de uitat e greu... daca ai tinut mult la el.Il poti inlocui cu alt baiat.Depinde de caracterul tau si al lui.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Sa ii spui ca simti acelasi lucru.

| georgy7165 explică:

As putea sa-i spun ca il plac foarte mult si ca as vrea sa ne intalnim si sa vorbim dar imi e frica de reactia lui.Nu vreau sa rada de mine, sa ma faca sa am iluzii.In acest timp eu am fost cu un coleg de-al lui, iar acesta mi-a spus cand ne-am despartit ca X il intrba aproape in fiecare zi daca mai suntem impreuna.Nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, personal, am aceeasi problema doar ca sunt in ipostaza baiatului pe care il iubesti. Ce ai sugerat tu m-ar lua prin surprindere si mar pune pe ganduri o vreme dupa care as accepta oferta dar in nici un caz nu as rade de tine sau sa iti provoc suferinta.Ba dimpotriva, ti-as admira curajul pentru ca eu (personal) nu cunosc multe fete care sa fie in stare sa faca asa ceva