| p1t1c1 a întrebat:

Sal am si eu o problema va rog ajutati-maa crying

vreau sa-mi incep viata sexuala, am 15 ani jumate la 14 ani am inceput sa ma masturbez (odata pe zi ) am facut asa 4 luni in jur... mi-e frica sa nu o dezamagesc pe iubita mea in pat, sa nu-mi dau drumu cred ca am ejaculare precoce (ejaculez la 3 mintue )
vreau ceva care sa mearga sa nu mai ejaculez repede sa tina 8-10 min macar
fara
-doctor (nu vreau sa-i spun mamei )
- vreo reteta de la farmacie orice ca mi-e rusine sa merg sa cer nujtu ce pastile sau spray si nu creka imi da si mie si frica sa le bag in mine... dau funda
va rog hellppp
ce ziceti am ejaculare precoce?
orice raspuns e bun? FUNDA

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai si iti trebuie un tratament medicamentos mai ales te cam precipitezi cu sexul la varsta asta.

| Bogdan1o a răspuns:

In primul rand ar fi mai bine sa lasi inceperea vietii sexuale pe mai incolo...macar 17-18 ani big grin
apoi, cu privire la masturbarre, iti ia 3 minute pana la ejaculare, nu e chiar asa putin, depinde cat de repede faci si cat de excitat esti, daca vrei sa eviti ejacularea precoce mai incolo, ar fi bine sa te masturbezi mai rar, iar atunci cand o faci s-o faci mai incet, atunci cand simti ca este aproape ejacularea sa te opresti sa astepti 1-2 min si sa reiei...bafta

| Laura46 a răspuns:

Tine si de psihic, barbatii in general pot sa se abtina chiar si 20 de minute daca vor, tu insa esti cam mic.si pentru sex si pentru ejaculare precoce.numai la scoala nu le mai sta gandul copiilor in ziua de azi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura46):

Bravo Laura21. Ai foarte mare dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene ai grija cu masturbarea pentru ca este un pacat impotriva firii, a Duhului Sf. si a Lui Dumnezeu care poate fi sever pedepsit de Dumnezeu prin: orbire, surzire poti ramane schilod toata viata sau poti ramane in fel si chip. trebui sa ai grija si cu sexul care acesta la randul lui poate fi pedepsit, daca nu esti cununat in biserica. intr-adevar sunt multe diferente intr-e sex si masturbare, dar consecintele pot fi neplacute mai devreme sau mai tarziu. EU unul pot spune ca am trecut prin ce treci matalutza acum. mare noroc am avut ca nu am fost pedepsit de Dumnezeu pana acum. ai grija de sanatatea ta si de sufletul tau. E greu cu explozia hormonala si mai ales cu masturbarea. tu singur poti sa te opresti din acest lucru numai daca vrei si daca te implici tu insuti. incearca sa iti consumi energia printr.un sport anume sau un hobby anume, incearca sa eviti pe cat mult posibil. ai rabdare ca toate vor decurge de la sine si toate la timpul lor. mult succes si sanatate.

| YangMin a răspuns:

Daca nu faceai ce faceai nu era nevoie de nici un medicament.

Răspuns utilizator avertizat