| Crazygirl_5790 a întrebat:

Sal TPU happy

Am si eu problemasad.

Pe 5 septembrie am avut un contact neprotejat cu prietenul meu, urmatoarea zi am luat postinor2 (prima pastila la maxim 12 ore de la contactul neprotejat si cea de'a 2a la 12 ore de la administrarea primei pastile). Pe 6 septembrie mi-a venit acea "menstruatie falsa" si m'a tinut 3 zilestraight face.
Aseara s-a rupt prezervativul sad...si acum nu stiu ce sa facstraight face. sa iau postinor iar sau nu straight face.
Teoretic nu as fi nici in perioada fertila, dar totusi parca mi'e fricasad.
Ce imi sugerati sa fac?:-ss :-ss

2 răspunsuri:
| zob79 a răspuns:

S-a rupt prezervativul...dar el ejaculase? Daca nu, e clar ca n-ai de ce sa iei Postinor. Daca da, e greu de spus, depinde cit de mult iti place sa risti tongue Eu unul n-as lua, daca n-as fi in perioada fertila; Postinor are si efecte secundare...e genul de pastila pe care trebuie s-o iei o data in viata, doar in cazul unei urgente maxime!

| Crazygirl_5790 explică (pentru zob79):

Da.ejaculasesad ne'am dat seama prea tarziu