| FireNinja a întrebat:

big grin

Multe fete or sa fie mereu cu baieti mai mari ca ele.De ce?(funda)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,pentru ca fetele de obicei se dezvolta si se maturizeaza mai repede, ele vor baieti mai mare ca ele pentru ca de obicei sunt mai maturi, au mai multa experienta si stiu cum sa se comporte cu ele.Nu toate sunt la fel,de obicei nu e vorba neaparat de varsta,dar multe fete se simt mai protejate,mai in siguranta,cu baieti mai mari,care stiu ce vor de la viata si stiu cum sa le vorbeasca; baietii mai mari le fac pe fete sa aiba mai multa incredere in ele,baietii mai mari au alta gandire.
Uite de exemplu, ofata de 16, 17, 18 ani sunt destul de mature si stiu ce vor,unii baieti de aceasta varsta inca se mai joc cu masinutelehee hee,bine ca sunt si baieti care gandesc matur si stiu cum sa se comporte cu o fata,desi sunt de aceeasi varsta cu ea.
Acum depinde de fiecare,cand te indragostesti nu mai tii cont de varsta,nu conteaza diferenta de varsta, atat timp cat o fata se simte iubita si protejata de un baiat, nu cred ca vor neaparat unul cu cine stie cati ani mai mare.Eu una am fost cu baieti mai mari ca mine si consider ca am avut ce invata de la ei,si nu ma refer la prostii; daca am fost cu baieti mai mari,nu inseamna ca nu mi -s-ar putea intampla sa ma indragostesc de unul mai mic sau de varsta mea,depinde de cine se nimereste sa te indragostesti,de obicei baietii mai mari,stiu cum sa cucereasca o fata,mai ales daca ea e mai naiva si mica, stiu cum sa le ia, sa fie pe placul lor.Si baietiilor le plac fetele mai mici, dar sunt si unii care vor prietene mult mai mari, din cauza ca ei considera ca au mai multa experienta si nu se mai uita la desene.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca le satisfac financiar si au fantezii la pat, pentru ca o au mai dezvoltata (aia de jos).

| RXN a răspuns:

Sa-ti explic din propria experienta.Am fost cu un tip mai mic decat mine cu doi ani timp de 4 luni, nu porneam de la acelasi nivel.Ca prieteni,totul era perfect,la stadiul e relatie eu aveam mai multa experienta decat el cam in toate si el nu 'prindea' prea repede,nici nu-mi satisfacea nevoile pe care le aveam si aveam impresia constanta ca vrea ca eu sa iau toate deciziile,ca eu sa fac totul.
Exceptand superficialitatea, ca e 'la moda' ca baiatul sa fie mai mic decat fata, cred ca e vorba si de experienta. Dupa 23-24 de ani diferenta de varsta nu mai reprezinta un impediment,dar pana atunci da.
Nu neg ca as mai fi vreodata cu un tip mai mic decat mine, dar mi-as pune inainte multe intrebari.

Cu un tip mai mare ca tine e mai usor, tinand cont si de usoara disproportie in dezvoltarea psihologica.

| RXN a răspuns:

@Misogin,o relatie,in viziunea ta,se rezuma doar la bani,sex si dimensiunea penisului?

Una e sa fii independent financiar, asta e sa fii 'satisfacut' financiar.Mie nu mi-ar placea sa-i platesc prietenului meu consumatia/vacanta/etc, iar reciproca e valabila.Fiecare isi plateste partea, eventual ne imprumutam daca celalalt nu are.Nu toate femeile sunt intretinute de barbati, mai sunt si specimene masculine care stau acasa si ea munceste.

Toata lumea intreaga la cap are fantezii sexuale, ca unii si le reprima, e alta poveste.Restul care nu au fac parte din categoria oamenilor cu frustrari sau probleme de ordin psihic.

Jonah Falcon, omul cu cel mai mare penis lume, avea la 10 ani penisul de 20 de cm[cat nu-l ai tu,probabil,nici acum, asta ca sa fiu al naibii], ca sa-ti demonstrez ca varsta nu are nicio treaba cu organului sexual.

| alexuta4you a răspuns:

Pentru ca credem ca sunt mai maturi dar de multe ori ne inselam

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Pai din mai multe motive impartite in 2 categorii:
CATEGORIA 1:FEELE SERIOASE,CU MINTE IN CAPSOR:se simt protejate daca au un iubit mai mare,au mai multe de invatat de la el, mentalitati diferite, iar baiatul te scoate in parc/oras nu te roaga sa va jucati de-a v-ati ascunselea
CATEGORIA a2a:FETELE NESIMTITE,PROFITOARE:au impresia ca ceai mai mari au mai multe posibilitati financiare,cum a zis cineva mai sus le ofera mai multe la pat(in cazul in care au),le pot oferi tot ce-si doresc ele,tinand sa precizez ca dragostea e cam invizibila in situatia asta...
cel mai important e sa iubesti cu adevarat persoana d langa tine, sa o vezi asa cum este ea nu cum ti-ai dori s-o schimci, sa nu astepti niciodata ceva material de la ea...da nici sa mori de foame stand langa persoana respecticva. sper ca te-am ajutat:*

| Metaler a răspuns:

Fetele au o mentalitate mai dezvoltata decat a baietilor cu 2-3 ani

| MiyruNa a răspuns:

Pentru ca cei mai mari au experienta mai multa si arata (marea majoritate)mai bine decat cei de varsta fetei.Iti zic di proprie experientablushing, ca unei fete nu.i place sa faca primul pas.Si de obicei baietii intre12-14 ani sunt mai timizi. Sper ca ti.am fost de ajutor:d.