| XcozuD a întrebat:

Sal TPU.
Daca eu ii fac oral prietenei mele,si ea sa zicem ca ar avea ceva soi de boală, sunt sanse sa iau si eu boala respectiva?
P.s data viitoare cand o facem vreau sa fie ceva mai special.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da frate boala se ia prin sex oral

| DyNo a răspuns:

Da, te poti infecta in cazul in care prietena ta sufera de ceva. Partea buna ca bolile pe care le poti lua in acest fel nu te vor omori, dar sunt enervante si costisitoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Orice boala cu transmitere sexuala se ia prin contact sexual oral, vaginal sau anal.
Este indicat ca fata sa fie lasata in pace sa-si faca tratamentul si sa repete testul pana iese negativ, ca confirmare a videcarii de boala respectiva, iar pe toata perioada tratamentului sa nu faca sex, fiind interzis.
Daca baiatul este contaminat, de asemenea trebuie sa faca tratamentul complet si sa evite sexul pana la vindecare, evitand reinfectarea.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin sex oral te poti infecta cu un BTS insa bineinteles doar in cazul in care prietena ta este infectata cu vreo boala/infectie cu transmitere sexuala. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Poți lua orice boală cu transmitere sexuală ȘI prin sex oral.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, este posibil sa iei o boala sexuala.

| Geotrix a răspuns:

Daca ia are o boala, la mai mult ca sigur o ei si tu

| PryntzEsykhaThA a răspuns:

Un pic*