| ExizTPU a întrebat:

Daca-i fac sex oral prietenei mele si ea e virgina, sunt sanse sa o dezvirginez? Adica... nu cred ca limba e atat de lunga si puternica sa rupa himenul laughing Dar vreau sa stiu sigur.

7 răspunsuri:
| Alejay a răspuns:

Dezvirginarea se face doar prin PENETRARE, ori cu limba nu ai cum sa dezvirginezi!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic de la sexul oral!

| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea se produce doar in momentul in care vaginul este penetrat de catre un penis real, adevarat si nu prin intermediul limbii, degetelor, obiecte lunguiete gasite prin casa, sau a unor jucarii sexuale (penis artificial, dildo, vibratoare, etc.) Ruperea himenului reprezinta asa numita DEFLORARE care este o actiune fizica/mecanica, care nu este sinonima cu DEZVIRGINAREA care de fapt este o notiune "imateriala" fiind de fapt doar de natura psihica/mentala. Multa sanatate!

| K0sti a răspuns:

Asa sa faci, sa nu cumva sa va inmultiti, ca e nasol!

| seth2016 a răspuns:

Dezvirginarea este un concept cultural. Unii zic ca dupa primul contact sexual de orice fel nu mai esti virgin. Altii zica ca trebuie sa existe o penetrare. Probabil ca se refera la orice fel de penetrare.

Himenul poate sa fie deja rupt sau poate sa nici nu existe.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Himen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca impingi limba cu degetul inauntru.

| JustStitch a răspuns:

Nu o poti dezvirgina prin sex oral