| rTaxq a întrebat:

TPU!
Deci:-Am fost impreuna cu o fata 8 luni,ea s-a despartit de mine,am incercat sa ma impac cu ea dar nu a mai vrut.
-Acum am fost la plimbare cu o alta fata si cu inca un verisor si o verisoara de`ai mei"ea o cunoaste pe fosta"...
-Acum m-am indragostit de ea,dar ea cred ca ii impreuna cu un baiat, sau ii place de acel baiat.
-nu stiu exact daca e impreuna cu altul dar nu pot nici sa aflu pentru ca e posibil sa fie o relatie discreta intre ei"posibil"
-Nu dau semne nici unu, dar mie sincer nu-mi place sa ma bag peste relatiile altora si nu vreau sa risc.As vrea sa fiu cu ea.
-Dar nu stiu cum sa aflu daca ii impreuna cu acel baiat,si nu stiu, "Cum sa-i spun ca o plac?", nu vreau sa dau semne ca sunt disperat.
-Cum as putea sa aflu daca e intr-o relatie cu altul, am intrebat`o de multe ori dar nu vrea sa`mi raspunda?
-Cum as putea sa ii spun ca o iubesc? Funda...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-ai face de ras daca i-ai spune ca o iubesti, la fel cum ne-ai spus noua, aici, poveatea ta.

| rTaxq explică (pentru neutrino):

Povestea mea nu e ridicola, ridicol e raspunsul tau...
Pacewinking

| AAlleexxx a răspuns:

Spune-i in fata ca o placi si ca tiar place sa fii cu ea, iar ea daca te place si nu este cu altcineva probabil de va accepta, iar daca ea nu vrea intreab-o macar daca ii place de altcineva iar daca e asa tu nu o sa mai intervii.

| Metempsihoza a răspuns:

Asta nu se cheama ca o iubesti, o placi, sa iubesti e de 1000000 la puterea n mai mult. Poti face rost de nr ei si sa-i dai seara cate un mesaj care sa sugereze subtil ca o placi. Daca avea prieten iti spunea de la prima conversatie, eu una nu m-as plimba cu un baiat fara sa-i spun daca am sau nu prieten, indiferent daca nu suntem singuri.

| neutrino a răspuns (pentru rTaxq):

O poveste de dragoste nu poate fi ridicola, felul in care o spui, poate fi. Seara buna!

| Joker1958 a răspuns:

Nu ii spune. treci peste uit.o sau macar incearca daca e asa greu, iesi cu alte fete si daca e sa te vrea ea te cauta dar nu cred ca mai tine la tine daca nu a mai vrut atunci sa va impacati. poate ca nu ai fost cum se astepta ea big grin