| rTaxq a întrebat:

Am 16 ani si am fost cam 8 luni impreuna cu o fata, dar ne-am despartit...
Ieri am fost la plimbare cu o prietena de-a ei,"are 16 ani" fosta are"14".
Si m-am indragostit de ea,dar nu stiu cum sa ii spun ca o plac,poate o sa creada ca daca m-am despartit de fosta o sa iau fetele la rand,si in plus nu vrea sa imi zica daca ii impreuna cu altcineva, sar parea ca are o relatie discreta.
Si nu stiu cum sa aflu, ea nu stie de ce eu vreau sa aflu daca are prieten sau nu...pentru ca nu pot sa ii zic ca o plac, ea crede ca o sa parasc la toti sau altceva...dar nu stiu cum sa fac sa ii spun ca o plac,
Dar nu vreau sa par disperat, funda cel mai bun raspuns.

9 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Daca tii la ea incearca sa afli discret daca e intr-o relatie sau nu. o poti intreba daca exista vreo persoana care ar fi deranjata de faptul ca petreceti timp impreuna, daca ezita e ff probabil sa fie intr-o relatie.

| CocoMexii a răspuns:

O poti intreba in gluma sau trimite`i un mesaj in care sa ii dea de inteles ca tu o placi, daca te`ai despartit de prietena ei nu inseamna ca le iei la rand happy Bafta!happy

| neutrino a răspuns:

Nu se observa ca tu ai 16 ani si ai avut si o relatie de 8 luni. Cu o copila de 14 ani, ce vrei sa faci?

| rTaxq explică (pentru neutrino):

Lasa-ma n-am nevoie de parerea ta sincerbatting eyelashes

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

O intrebi prima data daca are prieten sau nu, poate evita dar spune-i ca nu vei zice nimanui!
Daca intreaba de ce vrei sa afli, spune-i ca o placi si ca vrei sa fii cu ea...
Dar daca nu are prieten si vrea, mult norocwinking! Insa daca are, las-o in pace.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ai rabdare, intreab-o daca are sau nu prieten.Dar fi discret, daca nu are poti sa continui in demersul tau.De prietena ei de ce te-ai despartit?

| rTaxq explică (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Sa zicem ca prietene`i ei ii plac mai mult baietii cu ochi albastri blonzi si cu bani...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru rTaxq):

Ete na, eu cand caut un baiat care sa imi fie "iubit" nu ma uit la chestii de genul asta. Desigur, trebuie sa fie prezentabil dar asta nu inseamna ca daca nu e brunet, cu ochi veryui nu ii dau atentie sau daca nu are o roaba de bani nu ii dau atentie

| Pozitivca a răspuns:

Ai rabdare, nu te grabi, intreab-o daca are prieten zii ca doar din curiozitate te interesezi si vei vedea reactia ei, daca nu are prieten zii ca o placi.