| Cristina828 a întrebat:

Heei, am o relatie de 2 ani, suntem fericiti, sunt foarte fericita cu baiatul asta atunci cand suntem impreuna, insa am momente cand ajung acasa si pur si simplu imi imaginez cum ar fi viata mea langa altcineva, desi sunt fericita si baiatul acesta chiar ma iubeste si ma respecta. Tin sa mentionez ca e primul meu iubit si poate sunt doar curioasa, cateodata ma invinovatesc pentru ca pur si simplu imi pun intrebarea asta, cum ar fi viata mea langa altcineva, nu i-as putea face rau sub nicio forma, pentru ca il iubesc enorm si nici parintilor lui pentru ca ma iubesc ca pe propria lor fiica.
Ce credeti ca ar trebui sa fac sau care este parerea voastra?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sigur e ceva de care nu esti total multumita si de aici porneste acest gand. Gnadeste-te bine la care ar putea fi problema si vezi daca are rezolvare.

| Violleta2022 a răspuns:

Casatoriti-va, daca va iubiti atat de mult!
Ai spus ca aveti amandoi 18 ani, deci sunteti majori si puteti decide singuri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai undeva o neîmplinire cu el. Dar dacă ai cu el și nu rezolvi, riști ca și cu următorul să pățești la fel.

| siriusblack98 a răspuns:

Oricat de fericiti am fi intr-un loc sau alaturi de cineva si/sau oricat de multe am avea, mereu ne punem intrebarea " oare cum ar fi in alta parte/alaturi de altcineva " sau pur si simplu ne dorim mai mult. Nu suntem facuti ca specie sa ne multumim cu ce avem, sa ne plafonam, sa stam pe loc, sa fim monotoni. Adica e normal sa ai asemenea intrebari/curiozitati despre cum ar fi alaturi de o alta persoana.

| iulia0514 a răspuns:

Ai doar 18 ani e normal să vrei mai mult curiozitatea e perfect normală la vârsta ta mai ales dacă ai avut doar un singur iubit! Nu te căsători de la vârsta asta mai ai multe de experimentat și in plus o căsătorie la vârstă atât de frageda rare ori rezista mai ales ca tu ai îndoielile tale!

| Cristina828 explică (pentru iulia0514):

Ai dreptate, dar si daca as vrea sa ma despart de el n as putea pentru ca sunt atasata de el dar si de parintii lui care chiar ma iubesc enorm, si mi-ar fi extraordinar de rusine.

| iulia0514 a răspuns (pentru Cristina828):

Atunci vei trai toată viața cu dorința de mai mult sau cu speranța că el Își va găsi pe altcineva!