| mossu a întrebat:

Ieri seara m-am intalnit cu fosta. Am fost impreuna 8 luni si am locuit inpreuma 6 luni. Suntem despartiti de o luna timp in care eu am incercat sa o aduc inapoi de doua ori fara rezultat. Am intrebat-o cum poate sa fie asa de rece(ma trata cu indiferenta) si raspunsul a fost ca nu simte si nu a simtit nimic pentru mine, ca asa e ea.
Acum intrebarea: Voi ati putea avea o relatie cu cineva pentru care sa nu simtiti nimic?

13 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da eu as putea, dar nu cred ca as si locui cu cineva pentru care nu simt nimic straight face

| Monica a răspuns:

Nu. Depinde de fiecare în parte.Eu nu sunt genul de persoană care să stea cu cineva doar din interes sau în cel mai rău caz, lipsă de ocupaţie.
Nu te merită, e evident. Încearcă să îţi refaci viaţa, chiar dacă te doare. Astfel, o vei putea uita, treptat şi totul va decurge bine.
Sfat : Nu mai pune atâta suflet într-o relaţie, până nu eşti sigur că sentimentul este reciproc şi persoana respectivă i-a totul în serios, la fel ca tine!
Sper că te-am ajutat.

| anka a răspuns:

Daca statea cu tine la tine acasa poate nu avea unde altundeva sa stea, poate nu avea bani si tu ai fost singura ei salvare. Acum poate si-a gasit pe altul si tu nu mai prezinti interes. Mai exista varianta in care tu nu te purtai frumos cu ea si atunci e normal ca nu te mai vrea. Nu ne-ai dat prea multe amanunte. Las-o ca mai sunt fete destule.

| RobertClaudiu a răspuns:

Nu deci chestia asta nici eu nu o inteleg iti trebuie cineva care sati tina companie frate

| Cristyn a răspuns:

Teoretic DA, practic Nu...

| Laura_2393 a răspuns:

Daca tu i-ai cerut sa se lase de droguri iar prieteni ei o indeamna la asa ceva exista posibilitate ca tot ei sa o fi convins sa se desparta de tine. Nu vreau sa iti fac iluzi, dar nu putea sta jumatate de an cu tine fara nici un motiv anume. Chiar daca este asa nu prea vad ce ai avea de facut, pentru daca e asa, este o fire usor influentzabila si e prea putin probabil sa poti reusi sa o aduci din nou pe calea cea buna. La intrebarea ta. Nu as putea sa stau cu cineva fara sa il iubesc, lucrul acesta se face de obicei pentru abi sau alte benefici si m-as simti ca si cum m-as vinde.

Răspuns utilizator avertizat
| BellaRagazza007 a răspuns:

Eu personal N-U!

Dar sunt persoane care pot avea o relazie asa daca mai esti si dragut, fii sigur ca stau cu tine, numai ca sa arate bine in lume. exemplu: Monika columbeanu cu idio. tu ala de mosneag, monika sta cu el, nu pentru. ca. l iubeste ci doar pentru. interes. la fel si anumite fete, isi iau unu dragut... si doar simt o atractie fisica. Atat!

Uite dupa mine, cel mai bine este sa o lasi in pace da? nu te merita, nu stie ce pierde!
ea dupa mine, te. a iubit, dar cel mai probabil acum. nu mai simte nimic pentru. tine si ti. a zis asa doar sa nu o mai sacai.

pai nu stiu fa ce vrei da? dupa mine cel mai bine este sa faci ce ti.am zis papa!

| mossu explică:

Iar eu. Nu pot sa dau toate detaliile despre relatie dar incerc ceva scurt.
Eu nu consider ca am gresit. Tot a fost frumos pana in ultimele doua saptamani cand am inceput sa simt o racire a relatiei(in ultima saptamana aproape ca nu ne-am vb deloc)fara vreun motiv anume si fara vreo explicatie din partea ei. In ultima zi am plecat cu prietenii ei la un lac sa ramanem peste noapte. Acolo parca nu am existat, parca eram un intrus pentru ea. M-a deranjat si faptul ca sa drogat(a avut probleme cu drogurile inainte tot din cauza anturajului). Nu am mai rezistat si am plecat acasa. Acolo s-a terminat tot.
Ps: nu am stat la mine, am stat la ea; nu ca eu nu as avea unde sa stau ci pentru ca asa a vrut ea.

| mossu explică:

Da Laura; este usor influentabila dar nu de oricine. De persoanele pe care ea le considera prieteni, cu toate ca unele persoane i-au demonsrat contrariu.

| mossu explică:

Probleme a avut. Mari de tot zic eu. I-au murit amandoi parintii, mai are inca 3 frati si s-au crescut singuri. Mi-a gresit de 3 ori dar si-a cerut iertare. Am incercat sa o inteleg dar ea dupa cateva luni tot asa a continuat. Sincer imi pare rau de ea.Nu este copila, are 28 de ani. La anii astia ar trebui sa stie ce vrea de la viata.