| mossu a întrebat:

Ieri seara m-am intalnit cu fosta. Am fost impreuna 8 luni si am locuit inpreuma 6 luni. Suntem despartiti de o luna timp in care eu am incercat sa o aduc inapoi de doua ori fara rezultat. Am intrebat-o cum poate sa fie asa de rece(ma trata cu indiferenta) si raspunsul a fost ca nu simte si nu a simtit nimic pentru mine, ca asa e ea.

Acum intrebarea: Voi ati putea avea o relatie cu cineva pentru care sa nu simtiti nimic?

17 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Daca asa este ea (indiferenta), poti fi si tu.Cum? Gandeste-te la viitor, nu la trecut, cu totii ne gandim la ce am avut, ce am iubit, nu am stiut ce avem langa noi(niste prefacuti). Putem spune ca, viata ne ofera multe, dar ne si ia.
Revenind la intrebarea ta:daca nu simt nimic pentru persoana respectiva, nu are rost sa continui, imi fac rau atat mie (simt ca pierd o parte din viata mea), cat si respectivului.Bafta pe viitor!

| yami a răspuns:

Ia incearca si tu reteta asta. sa fii tu rece si distant. garantez pe orice ca va simti imediat schimbarea de atitudine si va vrea sa vada ce e cu tine, cum iti permiti sa o ignori? vei vedeahappy
iar daca faci asta si nu da niciun semn, stai linistit, e bine ca s-a terminat, nu ai ce investi intr-un loc pustiu. trebuie sa te vezi tu puternic si greu de impresionat, atunci sa vezi schimbare!

| danielagoldica a răspuns:

Cat a stat cu tine probabil ca te simpatiza cat de cat. Acum e posibil sa fii pus ochii pe altul si de aceea sa-i nu-i mai pese de tine.

| beautifulkiss a răspuns:

Buna mossu nu as putea pentru ca, daca as fi cu o persoana care ma place, dar sentimentul nu este reciproc as faceo pe acea persoana sa sufere.Si nu poti fi impreuna cu o persoana doar din mila.Cu o persoana trebuie sa fi din dragoste.Nu vrea sa fie impreuna cu tine pentru ca nu te place.Si poate ca nu vrea sa fie cu tine si te refuza pentru ca nu vrea sa fie cu tine din mila.Deci eu zic sa incerci sa o uiti pentru ca nu poti forta o persoana sa te iubeasca.

| danbnz a răspuns:

Poate ca acum are termen de comparatie. O fi cu cineva cu care se simte cu mult mai bine decit sa simtit cu tine. Din ce cauza v-ati despartit, conteaza si asta pentru ce simte si zice ea

| danbnz a răspuns:

Si ca sa raspund la intrebare, NU! Dar cum vine aia relatie daca nu simti nimic? Inseamna ca a fost asa o joaca, altfel, relatie fara simtire nu prea se poate.

| Denisa a răspuns:

Atata timp...nu. Stii ce face ea? Acelasi lucru care il faceam eu. Incearca sa fie rece ca tu sa iti dai seama ca nu te place si asa sa nu mai vrei sa o reintorci la tine. Ea e constienta ca o iubesti si nu vrea sa suferi sau sa speri ca se va intoarce la tine. Nu cred ca nu a simtit pentru tine nimic niciodata. Cu siguranta a simtit si cu siguranta exista un motiv, pe care il stiti amandoi, pentru care v-ati despartit. Poate a simtit multe pentru tine, dar acele sentimente nu au fost de iubire, iar cand a vazut cat de mult te implici tu... s-a speriat. Sau ii e fica de responsabilitate. Eu zic sa ridici capul sus si sa incerci sa o uiti. Si acum sa raspund la intrebare: nu as putea sa fiu cu cineva fara sa simt NIMIC. Da am avut relatii in care nu am iubit dar am fost atrasa fizic de acea persoana, sau am sperat ca voi reusi sa il iubesc. Recunosc, greseala mea, am avut o relatie de 5 luni si jumatate cu un baiat pentru care nu am simtit nimic altceva decat apreciere si prietenie. El s-a implicat foarte tare in relatie si m-am simtit foarte vinovata ca sufera din cauza mea. De atunci, nu am mai avut relatii serioase. Probabil sunt prea tanara sa iubeschappy

| marya a răspuns:

Nu se poate sa simta nimic.Atunci de ce a fost cu tine.
Acesta e un mod de aparare ca sa o lasi in pace.Se vede ca nu iti merita atentia. Tu ar trebui sa stai cu o alta fata si sigur o sa o faci geloasa.

| Miha1308 a răspuns:

Niciodata...la mine functioneaza principiul:totul sau nimic.Nu pot sta cu cineva numai de dragul de asta.Mereu pun suflet in tot si dau tot ce am mai bun.Doar ca de multe ori ajung de tot eu trag dupa dar nah pana la urma asta e farmecul.

| darkhell217 a răspuns:

Te minte ca nu a simtit nimic ma gandesc, se scoate doar ca sa o ajuti si tu sa te uite

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Sti ce, scuza-ma ca iti spun si imi pare rau de tine dar tea jucat p degete
! Si chir nu as putrea sa traiesc cu o fata ca asta!

| ioanaveve a răspuns:

Stiu ca e greu, insa iti sugerez sa nu te mai gandesti si nici sa te mai intalnesti cu ea. De fiecare data vei avea tendinta sa o aduci inapoi la tine. Daca spune astfel de lucruri, inseamna ca asta simte. Iar cum dragoste cu forta nu se poate...nu are rost sa suferi si sa te incarci negativ. Tu ar trebui sa fi cu sufletul impacat ca ai facut tot ce ai putut pentru a fi impreuna cu ea si pentru a fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul sau nimic.in dragoste asta e regula.

| un copil:x a răspuns:

Poate o saptamana la vrajeala mai merge sa ai o relatie cu cineva fara sa simti nimic, dar nu cred ca poate cineva sa stea 8 luni cu o persoana, dintre care 6 sa locuiasca impreuna si sa nu simta nimicoh go on.Pentru mine cel putin, este imposibilhee hee
Sunt sigura ca fosta ta prietena a simtit ceva pentru tine, dar poate ai ranit`o si de aceea ti-a spus cuvintele acelea. Poate ca ea a suferit, iar acum vrea sa te doara si pe tine.thinking

| ella_5669 a răspuns:

Daca cineva este cu tine si nu simte nimic pentru tine. Inseamna ca a fost cu tine din interes... Dar atata timp nu stiu ce sa zic voi stiti ce s-a intamplat intre voi...Succes:*

| vera_8045 a răspuns:

Depinde de caracterul fiecarei persoane.Eu una nu as putea, dar am cunostinte care vad ca se impaca cu situatia de a avea relatii fara a avea si sentimente cel de alaturi

| AIDA_1787 a răspuns:

Uneori exista si astfel de persoane, eu una nu as accepta sa stau cu cineva fara sa simt ceva pentru el.Sunt cu cineva de 7 ani si 5 luni si viata ne-a pus la grele incercari dar in ciuda a tot noi ne-am aparat unul pe altul.