| Blablablaaaablaaaaa a întrebat:

Sal tpu.Imi place o fata mai timida care a trecut printr-o despartire acum ceva tip.Ea stie ca o plac cred ca si ea ma place.Cand vorbeste cu prietenele ei despre mine se roseste si lasa capul in pamant...cand e pe langa mine rade, etc.Am sunat-o sa o intreb daca vrea sa iesim la un suc o prajitura,dar a zis ca nu prea vrea acum, dar am aflat de la prietena ei ca nu vrea sa fie singura cu mine, motivul l-am spus mai sus iar acum ii e greu sa mai aiba incredere in alt baiat.Am intrebat-o si daca vrea sa fie cu mine iar ea mi-a raspuns "Nu stiu mai vedem".Ce sa inteleg eu din asta? Vrea sa fie cu mine dar e prea timida sa recunoasca? Sau nu vrea? funda+vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e din timiditate. La fel sunt si eu si uneori fac asta desi dupa imi doresc sa fi zis da, dar nu mai am curajul sa zic nimic.
Daca tii la ea, eu te sfatuiesc sa mai povestiti, incearca sa petreci timp cu ea si prieteni comuni daca aveti, mai asteapta putin cateva zile, o saptamana, si incearca din nou.
Atunci iti vei da seama daca a fost din cauza timiditatii sau chiar nu-si doreste o relatie dupa despartirea aceea.
Iti doresc noroc happy

9 răspunsuri:
| Adryan17 a răspuns:

E timida rau...si te place. Castiga-i increderea, ofera-i sprijinul tau si incearca sa petreci cat mai mult timp langa ea...asa ea o sa mai scape de timiditate. Invit-o pe ea si pe prietena ei la un suc/prajitura si vorbeste cu prietena ei ca la un moment dat sa plece si sa va lase singuri. Demonstreaza-i ca poate sa aiba incredere in tine si ca relatia dintre voi poate fii una stabila. Multa bafta si fericire iti doresc

| neutrino a răspuns:

Nu din timiditate te refuza, ci pentru ca nu doreste o relatie cu tine. Ea te-a refuzat civilizat.

| syd a răspuns:

Eu zic ca e foarte timida. Nu o presa, las-o sa se decida si fi pregatit sa tii piept oricarei decizii pe care o ia. Mult noroc si inca odata, sa nu insisti!

| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Timiditatea si faptul ca tocmai a trecut printr-o despartire(poate una nu foarte placuta) o face sa actioneze asa. Mai intai fii un bun prieten cu ea si sutine-o, iar apoi incearca sa ii devii iubithappy

| RoxanaCC a răspuns:

Ambele. O atragi dar vrea sa sa se joace putin. Intra in jocul ei, azi zambeste-i cand treci pe langa ea, eventual intreab-o ce face mai tarziu; daca iti propune ea ceva atunci e bine, daca te evita iarasi atunci maine o eviti tu si ai sa vezi ca o sa te caute ea

| AsYou a răspuns:

Din tot ce mi-ai spus tu eu am inteles asa, ea te place foarte mult si cum e timida nu recunoaste asa repede dar ii este si teama sa nu o dezamagesti cum a dezamagit-o acel baiat, de aceea incearca sa te evite.Iti recomand sa o iei mai incet, de exemplu las-o un timp sa isi revina, dupa aceea intri tu si o cuceresti prin gesturi, sa o ajuti, sa fi mai atent cu ea.

| Blablablaaaablaaaaa explică (pentru AsYou):

Am uitat sa scriu...a vb cea mai buna prietena a ei cu ea pe mess iar ea a spus "daca vrea sa fie cu mine sa imi spuna".La sc a zis ca e ok iesim la un suc, dar trebuie sa plece la tara si nu stiu ce sa mai credddddddd.Ea stiu sigur ca se duce la tara.

| AsYou a răspuns (pentru Blablablaaaablaaaaa):

In cazul acesta, nu te pot ajuta cu nimic, daca fata nu simte cu adevarat ceva pentru tine atunci ar trebui sa o lasi, isi va da seama mai tarziu ca a pierdut un baiat iubitor si atent, nu o va ajuta cu nimic timiditatea si nici pe tine.Nu mai poti face nimic daca pleaca la tara, sau daca vrea si ea sa vorbiti pe mess, sa tine-ti legatura, poate se va intoarce mai tarziu.

| Blablablaaaablaaaaa explică:

Ma pleaca la tara doar in weekend laughing