| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU, masturbarea e un pacat? si baieti ce parere aveti despre fetele care se masturbeaza?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din punct de vedere religios ESTE un păcat.

Totuşi, stai liniştită că şi băieţii o fac...
Tocmai din acest motiv, NU trebuie desconsiderată o fată care se masturbează.

Apoi, asta e o chestie intimă, pe care NU trebuie s-o spui prietenului tău ( sau altor persoane ).

Toate cele bune şi Sărbători Fericite!

| Azµre a răspuns:

Perverse

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da se numeste MALAHIE, nu sunt normale; nu e un stil de viata.

| December a răspuns:

E o chestie normala care o practica toata lumea la un moment dat.
Si urasc cuvantul "pacat" in orice ce context ar fi el folosit. E un cuvant folosit de popi ca sa creeze frica in mintea omului doar.

| hotdesire a răspuns:

Masturbarea nu e un pacat, e o placere, e o descarcare, e o necesitate, e autodescoperire. Nu e buna in exces, dar cu moderatie e super ok.

| CristianAnonymous a răspuns:

Nu e pacat sa te masturbezii, tu cand te masturbezii de fapt iti dezvoltii organismul sexual happy iar la fete tot asa
Bafta.

| Radamel a răspuns:

Da ma e pacat scrie in instructiunile de la windows.

| Gg26 a răspuns:

Din punct de vedere religios stiu ca da, este un pacat. Totodata este si o placere. adica sunt alte pacate si mai grave, tu daca te masturbezi cat de grav poate fi, ca doar nu furi, nu omori. Si fetele, ca baietii o fac, nu e nimic deosebit in asta. Doar ca unele fete ori sunt prea rusinoase si nu vor sa o recunoasta, unele chiar sunt de pe vremea lu mamaie si le e frica, ori inca nu au simtit nevoia sau placerea. big grin

| andrageorgianaa a răspuns:

Da, este un pacat si nici nu e prea sanatos
sper ca te-am ajutat.