| FirstState a întrebat:

Sal TPU, va rog sa ma ajutati, am cunoscut o fata, am placut-o, am vrut sa fac cunostinta cu ea dar am aflat ca avea prieten, peste un timp am gasit-o pe net si am inceput sa comunicam, suntem din orashe diferite, vorbeam pe net mult timp, au trecut aproximativ 3 luni, am intrebat-o daca ar dori sa ieshim undeva cind vin la ea, raspunso a fost pozitiv, se apropia timpu si eu am intrebat-o daca e de acord degraba sa ne vedem, dar nu s-a primit ca a plecat in alta tara, si din nou am inceput sa vb pe net, peste o luna am plecat la ea in oras, am intilnito la o disco de scoala, am dansat si atit, a doua zi eam propus sa ieshim, raspunsoa fost ca eu nu sunt genu de baiat care ei ii placesad intrebarea este daca mai am ceva shanse? imi place foarte tare de ea sad

8 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Eu zic sa renunti la ea. E din alt oras si e greu, vei face prea multe sacrificii si te vei da cu capul de pereti mai tarziu, cum am facut si eu.

| krystal02 a răspuns:

Eu zic sa treci mai departe. Treci peste, stiu ca e greu si ca iti place de ea. Dar din moment ce a spus ca nu esti genul ei de persoana... las-o. Gaseste o fata care sa te merite, sa fie mai aproape de tine. In schimb cu aceasta fata poti ramane amic happy.

| Jesss a răspuns:

Pai daca a zis ca nu esti genul ei de baiat... restul merge de la sine, inseamna ca nu te place dar ca nu e nici rautacioasa, doar ca vede adevarul, mai sunt cazuri in care fetele accepta de rusine sau pentru ca nu stiu cum sa refuze, iar asta nu rezolva nimic, daca ea nu te iubeste poti sa stai si-n fund si-n cap ca tot nu-ti iese happy Imi pare rau pentru tine dar mai sunt fete, cam cati ani aveti?

| FirstState explică:

Nu sunt din Romaniasad
incerc s-o uit, dar nu pre reusesc, pentru mine e ca un ideal;(

| FirstState explică:

Eu 17, ea 16

| aditimus a răspuns:

Cauta alta, sunt atatea pe toate drumurile, presara niste momeala si sa vezi dimineata ditamai balenele cum vin la mancare

| loghipop a răspuns:

Imipare rau daca tea respins prima oara insemna ca nu stie sigur ce e intre voi doi o si apropo daca cauti o prietena id meu e dumitrascumirunaelena

| mikalla a răspuns:

Daca o fata nu iti da un raspuns concret inca de la bun inceput, inseamna ca nu e interesata. Nu are rost sa stai sa te rogi de ea, cu cat alergi mai mult dupa ea, cu atat te respinge mai mult. Fii mai indiferent... Mergi mai departe, ca nu e singura fata de pe Pamantul asta. Bafta multa si Take care!