| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU!
vreau sa ma dau bine pe langa o fata din clasa dar n pot.
adica mereu are bodyguardul dupa ea(cea mai buna prietena, bleahh ce sa zic) si daca incerc sa fac vreo miscare ceva, aia(prietena) ori incepe sa rada sau sa bata apropouri ca ma dau le ea ori ii atrage atentia de la mine, si eu sunt mai timid si n mai stiu ce sa fac.
ma incaier cu aia(tot prietena) si plec.

ce pot sa fac?

ajutati-ma, dau funda.

si daca ziceti sa n mai fiu timit, ziceti cum sa fac sa fie bine

6 răspunsuri:
| anamariaiuliana a răspuns:

Eu zic sa faci rost de numara ei (fetei de care iti place) si sa o suni asa nu o sa fie langa ea sau o tragi de o parte si vorbesti cu ea fara sa fie prietena ei :*

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Pai prinde un moment cand e singura si fara fata aia. Doar nu merg impreuna peste tot. Undeva tot o gasesti singura si profiti de situatie, daca o vezi pe prietena ei ca vine, pleci, ca sa nu ii dai ocazia sa behaie.
Puteti vorbi pe mess daca preferi asa. Dar cel mai bine era fata in fata, fara prietena ei, cand o gasesti singura happy

| NewTerminator explică:

Am nr da n prea le am cu discutatu pe smsuri sau net.
prefer sa fiu fata in fata cu ea.
si n mere faza cu mesaju ca isi spun una alteia tot. si ai nostri n se stiu

| JenniferD a răspuns:

Eu cred ca i-ai atras atentia, dar intr-un mod negativ, cand vezi ca e singura sau bine dispusa du-te si incearca-ti norocul, dar fara a parea disperat.

| Glsukab a răspuns:

Incearca o alta tactica de ce nu incerci sa te imprietenesti cu prietena ei? atunci ea nu va avea nimic impotriva prin faptul ca vorbesti cu acea fata, daca ea te va simpatiza te poate ajutawinking

| SandraCorinneS a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa o rogi pe prietena sa va lase putin singuri sub pretextul ca ai pentru fata de care iti place un mesaj de la mama ta pentru mama ei.(Nu va avea ce sa zica-ii spui ca este ceva mai intim)Dupa aceea incepe o discutie cu ea si faca te intreaba de mesaj spune-i ca a fost doar un pretext(adevarul). Cere-i numarul si ID-ul si pastrati legatura.