| pisikutza20 a întrebat:

ziceti-mi niste cuvinte foarte dragi sufletului fata de tara voastra,

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Desi ratacesc prin lume, port in mine radacini infipte adanc in pamantul nostru.La Dumnezeu nu m-as putea ruga in alta limba.Indiferent ce vreau sa vad,stiu ca-l voi gasi in tara mea,munte,deal,camp,padure sau mare. Ceea ce sunt azi,o datorez darzeniei si hotararii pe care le-am invatat in muntii nostri. Oriunde ai fi, pamantul te striga inapoi, te cheama.Traiesc pentru ziua in care ma voi intoarce pentru totdeauna, acasa.

| mgtow a răspuns:

Peisaje frumoase, iarna placuta cu zapada si mult frig ceea ce imi place mult si vara nu e chiar asa calda ca in strainatate.

| Aliutza a răspuns:

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| YoungHomie a răspuns:

Romania TE IUBESC sa moara familia mealaughing se stieeeeeedrooling

| sdasfgasgaads a răspuns:

Romania e o tara asa frumoasa...amplasata geografic