| floraida a întrebat:

Daca increderea voastra este distrusa de cei dragi, ia-ti ierta?

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Da,cum sa nu! Nu uita ca bunul Dumnezeu cand a fost rastignit pe cruce a spus :Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac...Deci,D-zeu a lasat iertarea si uitarea pe Pamant si a spus : Intotdeauna sa-ti iubesti aproapele! Deci draga Floraida, iubeste, uita, iarta...

| Axys a răspuns (pentru Maioru):

Mare Dreptate ai Felicitrile maele Domnule

9 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Increderea in propria persoana sau in ei? Oricum, orice ar fi, nu e bine sa urasti, consumi energie cu lucruri inutile, dar e bine sa fii precaut, in general, mai ales ca acum stii ca si cei dragi au interese, ca toata lumea, de altfel, doar ca daca ne sunt dragi ne facem ca uitam, nu-i bai, natura ne reaminteste, deci iarta-i.

| Dariusuu a răspuns:

Viaţa-i prea scurtă să ţi ură în tine!

| M25M a răspuns:

Iert, trec peste dar nu uit.

| Axys a răspuns:

Depinde si de tine happy normal ca trebuie sa ierti pentru ca la randul tau vei fi iertat :X happy

| Tanase_Diana_1982 a răspuns:

Depinde de ce a facut.Depinde si de suflet si de mult mai multe. Funda?

| floraida explică:

Iartai si pretuiestei cat mai sunt alaturi de tine!

| pianogym a răspuns:

Depinde de ce s-a intamplat si cat de grav este