| ingerash_8177 a întrebat:

Sall, am 13 ani si am o intrebare.deci: o data am fost toata clasa undeva iar la intoarcere am venit impreuna cu iubitul meu (recent ne recunoscusem sentimentele unul pentru celalalt... iar cand a ajuns in fata blocului meu mi-a propus sa ne sarutam; iar eu am refuzat deoarece nu eram pregatita.
pai azi prienele mele l-au ajutat sa isi faca curaj sa ma sarute. in timp ce ele vb cu el eu stateam deoparte nestiind ce se petrece. apoi ela venit la mine zambind si s-a apropiat de gura mea...(ca sa ne sarutam) iar eu ca o proasta ce sunt! iar am refuzat :-((

voi credeti ca s-a suparat?

:-(( :-(( :-((

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Eu nu inteleg ceva, sincer! Si nu am vazut asta doar la tine, ci la mai multe... cum puteti spune "nu eram pregatita sa ma sarut". Trebuie sa fi pregatita pentru asta? Pregatita in ce sens, sufleteste?
Degeaba spui acum ca esti proasta, trebuia sa-ti fi dat seama de atunci ce era de facut, dar deh... Explica-i ca nu ai fost pregatita oh go on si daca tine la tine o sa te inteleaga, desi nu stiu daca se poate spune de iubire la 13 ani oh go on

| Sperman a răspuns:

De ce l-ai refuzat? Da binentales ca nu i-a placut chestia asta!
Poate acum se gandeste ca nu-l mai placi, poate iti da papucii. laughing
Cel mai bine ar fi sa te revansezi fata de el, cand il vezi saruta-l tu. Draga mea nu o sa te muste si crede-ma o sa fie un moment placut. Nu va inteleg, altele ar vrea sa se intample chestia asta si tu ii dai cu picriorul chiar si cand o ai pe tava.
Femeile astea, greu de intales...

| Buttercup30 a răspuns:

Eee...si eu am refuzat, si a mai insistat.Depinde daca e timid, nu cred c-o s-o mai faca. Daca nu sti sa saruti, alege pe cineva mai indrasnetwinking

| TotEu1993 a răspuns:

Buna.Binenteles ca s-a suparat mai ales ca nu este prima oara cand il refuzi.Mi.sa intamplat si mie asa si ma. m suparat foarte raw.Vezi si uh sa nu se mai intample si a 3 oara. Ce este greu sa te saruti cu el daca ai sentimente pentru el.Bafta

| LoveAngel223 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca nu esti pregatita dar ar fi bine sa iei tu initiativa acum

| Daysee a răspuns:

Poi cam da...krek' s-a suparat da ce nu inteleg eu ii dc' l'ai refuzat?straight face sarutu' ii un moment placut da sa fim seri0si...la 13 ani te apuka iubirile?laughing))))

| Brigi_5231 a răspuns:

Pai... in mod clar un baiat nu suporta sa fie refuzat de 2 ori.
Bucura. te daca mai vrea sa fie cu tine!
Si eu am facut asa... si. gatalaughing!
Nu mai suntem nici macar prieteniwinking
Daca te iubeste o sa inteleaga.
Oricum. o data si-o data trebuie sa se intamplelaughing
Io am 12 [Jumat`]...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fetita, tu la 13 ani ai iubit? pune manuta pe carte mai bine si lasa iubarerile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce vrei draga sa-si faca un prieten la 23 de ani lasa ca o sa si invete nai tu grijea ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| maryyyaaa a răspuns:

Ce pareri aveti unii dintre voi...si daca are iubit la 13 ani ce? nu este o crima...aaa si daca intr-adevar tine la tine n-o sa te lasewinking, dar mai bine il saruti tu data viitoare happy

| peacla a răspuns:

Daca o recunoscut sentimentele pe care le are pentru tine ii va trece si daca s o simtit ofensat. Avand in vedere ca o avut rabdare si o incercat de doua ori, acum ii randul tau sa faci primul pas.Nu ti mai fa atatea probleme din cauza sarutului (ar trebui sa fi experta din punct de vedere teoretic la cate intrebari ai pus pe tema asta), poate gasesti pe cineva pe TPU care sa doreasca sa te initieze in aceasta arta.Nu am vrut sa fiu rautacioasa, dar degeaba tot intrebi ca una i sa ti explice niste persoane si alta i sa o faci tu. Tot timpul exista o prima data, nimeni nu se naste expert, conteaza ce simti.Care crezi ca i cel mai rau lucru pe care se poate intampla, sa fie si el la fel de incepator, nu exista perfectiune. Daca tot amani risti sa l pierzi pentru ca o sa isi dea seama ca nu are rost sa creasca un copil, (in cazul in care el ii mai matur decat tine fapt ce reiese din faptul ca el nu sta sa se tot gandeasca unde, cum, cand...) Bafta, incearca sa nu te mai tot gandesti si actioneaza.