| RoBeRtUzU321 a întrebat:

SALL! Am o intrebare cunoscuta. Imi place de o fata, si nu stiu cum sa aflu daca si ia ma place. Vreau sa ii spun ce simt pentru ea dar mi-e rusine nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Britishstyle a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna solutie este dsa mai astepti putin. Daca vrei sa vezi ca te place, macar putin ca pe un amic ar trebui sa o iei usurel.La inceput vorbiti mult, incearca sa vezi ce aveti in comun si sa te convingi daca sentimentele tale sunt adevarate, caci ar fi pacat sa realizezi mai tarziu atunci cand poate ea te va placea ca tu ai ales gresit persoana cu care vrei sa fii.Iesiti in grup afara,in club ori la un suc.Fa-o sa rada(fetelor le place simtul umorului).Da-i de inteles ca esti atras de ea,dar nu ii spune in fata. Daca sentimentul nu e reciproc ai putea sa o sperii. Dupa ce va apropiati mai mult si o simti ca o prietena si vezi ca ea deschide subiectul, incearca sa o iei accidental de mana, sa ii faci complimente subtile, sa o ajuti daca are vreo problema si asa ai sa vezi si daca e tipul tau de fata.Intr-un final daca ea se dovedeste de gheata si nu iti raspunde la toate micile tale planuri, spune-i ce simti, iar daca tu chiar o placi cu adevarat nu are dc ea sa nu te placa.Eu prefer sa cred ca iubirea atrage persoana la care ravnesti! Mult succes si sper ca ea sa inteleaga tot ceea c-i vei da tu de inteles!:*

5 răspunsuri:
| gede a răspuns:

Cu rusinea nu rezolvi nimic,sfatul meu e sa o inviti la o cafea/suc si sa vorbesti deschis cu ea,despre orice.E cel mai bine,pentru ca daca si ea te place,iar tu nu faci primul pas, risti sa o pierzi, pentru ca nu o sa te astepte o eternitate.Deci,curaj si o sa vezi ca nu o sa ai nimic de pierdut. Funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu rusinea mori de foame sau o pierzi. Spune-i in fata ce simti si atuci vei afla.Numai bine.

| Valentynaaly a răspuns:

In primul rand nu pune pe nimeni s-o intrebe, si ca sa vezi ce simte de fapt pentru tine spune-i in fata ca iti place de ea si ca ai vrea sa stii ce simte ea. sper ca te-am ajutat!:*

| Bala_Vlad_Alex_1994 a răspuns:

Salutare! Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, imi placea de o fata dar imi era rusine sa ii spun ce simt, dar am vorbit cu prietenele ei cele mai bune in care aveam incredere si am aflat ce simtea ea pentru mine( si ea ma placea)asa ca acum suntem impreuna

| RoBeRtUzU321 explică:

M mult voi incerca sa o invit la o intalnire!