| anonim_4396 a întrebat:

Sall TP am o problema :
De cand am inceput liceul am o fata in clasa care ma place si cand vorbesc cu ea pe mess spune ca ma iubeste iar eu nu simt la fel si nu stiu cum sa o fac sa nu ma mai placa vreau sa eu spun frumos sa nu o fac sa sufere
Pareri? dau funda ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Probabil atunci cand comunici cu ea ii dai sperante si mai multe. Cel mai bine ar fi sa ii spui totul pe fata si ca nu are rost sa se astepte la vreo relatie atata timp cat tu nu esti de acord cu asa ceva. Iar in legatura cu,, nu vreau sa o fac sa sufere'', ba chiar o sa sufere pentru ca nu este usor sa primesti asemenea veste mai ales de la cel pe care il iubesti. Inima nu are control, singura isi face de cap si nu trebuie sa fie judecata chiar daca unele alegeri nu sunt tocmai pe masura asteptarilor. Deci, cel mai bine e sa vorbesti cu fata respectiva in particular, sa ii explici cum sta treaba iar ea va trebui sa treaca peste insa pastrati legatura ca amici.

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Este imposibil sa nu o faci sa suferewinking spune-i pur si simplu ca tu nu simti acelasi lucru pentru ea si ca este draguta dar nu ai nici un sentiment pentru ea si ca o sa gaseasca pe alt cineva....cam atat big grin sper ca te-am ajutat intr-un fel.

| BlackCinnamon a răspuns:

Ii spui ca te intelegi bine cu ea, si nu e genul tau de iubita, dar e genul tau de prietena, amica, cum vrei. si ca nu vrei sa strici prietenia cu o relatie. tot o s-a cam stea dupa tine dar asta e varianta frumoasa, daca vrei sa mai si scapi de ea, o faci sa creada ca ai prietena sau ceva de genul. asta le calmeaza pe toate happy, daca vrei sa scapi de ea de tot, sau faci faza cu "am prietena" sau ii zici urat ca nu e genul tau si gata.