| anonim_4396 a întrebat:

Sall! ...am si eu o intrebare. daca am fc sex neprotejat dar nu si'a dat drumul in mine iar a doua zi am luat pastila escapelle se mai poate intampla ceva? ca am auzit ca mai este si acel lichid pre-ejeculator in afara de sperma care poate sa contina si el intr'o cantitate mai mica spermatozoizi... fundita la rasphappy

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece neprotejat?! Cine e egoist, sai cine e si inconstient/a?!

Ba, din lichidul preejaculator poti ramane foarte usor!

Pt 5 lei, cat e un prezervativ, risti si boli si sarcina?! Unde e logica, respectul si prevederea fata de aceste riscuri?!

| dark91shadow a răspuns (pentru PsihoSex):

Dc neprotejat? Eu zic sa incerci si ai sa vezi dc. Cat despre lichidul preejaculator daca sansele ar fi mari cred ca am avea crescatorie de copii acasa. Rolul lui e pentru lubrefiere mai mult nu pentru fertilitate.

| PsihoSex a răspuns (pentru dark91shadow):

Sa inteleg ca, nu stiu cum ai visat tu azi noapte ca, vezi Doamne, nu stiu eu ce si cum e fara prezervativ?! Esti ori copil, ori foarte naiv! Daca tu ai cumva facuta si Medicina, in plus fata de mine "doar" cu Psihologia, ca sa imi explici ca lichidul preeejaculator e "doar" pentru lubrifiere, te asigur de toata "stima" mea! Eu nu am negat asta, ci am atentionat / subliniat ca, fiind PLIN de spermatozoizi, riscul este destul de mare! De unde stii tu cate fac avort, si cate iau pastila de a doua zi, ca sa nu faca copii?! Ai cumva datele ultimei statistici?! Vezi mai bine sa nu te alegi tu cu vreo bucurie, ca de istetime si cultura tematica, vad ca nu duci lipsa! Nu ti-ar stroica putina modestie si mai ales responsabilitate pentru ceea ce scrii!
Ca sa te convingi, cauta pe net sa vezi cat de multi "tarzanei" contin cele 2-3 picaturi de lichid! Sper ca stii ca e suficient UNUL singur, din cei foarte multi, pentru a "ferici" pe cineva!

| dark91shadow a răspuns (pentru PsihoSex):

Prietene eu zic sa mai citesti odata comentariul meu si sa vezi ca nu am scris ca rolul lui e "doar" pentru lubrefiere am zis ca e "mai mult" deci e o diferenta de la cer la pamant intre cele doua cuvinte. Si in primul comentariu am scris ca sunt sanse sa ramana insarcinata dar f mici.
Si nu cred ca pe ea o interesa cat costa un prezervativ sau riscurile unei boli, pe ea o interesa daca ramane insarcinata sau nu. Daca o poti ajuta raspunde la intrebare daca nu Rubrica de etica si morala e in alta parte.

| mona a răspuns:

Daca ai luat pastila nu se intampla nimic

| Purec a răspuns:

Nu trebuia sa iei pastila aia. Nu ramai insarcinata decat daca are loc ejacularea. Alta metoda nu exista

| BonneLess a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata, fata. Eu nu iti 'recomand' prezervativul pentru ca sa recunoastem, placerea este mai mare faraa.

| dragos9234 a răspuns:

Da,poate contine un numar nic de spermatozoizi dar nu ai ramas insarcinata.

| missme90 a răspuns:

Da se poate intampla urmatorul lucru: sa iti dai peste cap hormonii si menstruatia. mi se pare cam extrem sa iei pastila aia in aceste conditii, dar este alegerea ta.

| Miaauu a răspuns:

Stai linistita ca nu ai ramas! Am trecut si eu pa-n ceva asemanator. Dar pe viitor ai mai multa grija. Si foloseste prezervativul de fiecare data, ca niciodata nu se stie ce se poate intampla. Sunt si atatea boli. Ai grija de tine. Te puup :*. Si fii sigura sigura ca nu ai ramaswinking

| dark91shadow a răspuns:

Sall
Sansele ca sa ramaii insarcinata din lichid sunt ffffff mici dar daca zici ca ai luat si pastila poti sa dormi linistita la noapte nu ai cum sa ramai insarcinatawinking