| anim a întrebat:

Sall, asi avea nevoie de niste pareri sincere si care sper sa ma ajute.Toata chestia sta in felu urmator:am o relatie de 2 ani in care am trecut prin destul de multe amandoi si am gresit destul de mult amandoi, de 2 luni am fost despartiti 2 zile dar ne-am impacat...in mare ne certam din porcarrii care nu isi aveau locu.La inceput nu erau aceste minicerturi, sa zic in primul an de relatie dar dupa aceea parca ceva a intervenit, parca nu ne mai potriveam impreuna. Dupa despartirea aceea de 2 zile, ea era alta persoana pur si simplu, toate bune i-am acceptat orice a facut rau si am facut cat am putut sa fie multumita si sa fie bine. m-am injosit de mii de ori doar ca sa fie bine.Ieri surpriza, ii era rau de dimineata.cand ne-am vazut era schimbata total.banuiam ca ii din cauza starii pe care o are si am inteles-o, cand am vorbit seara la telefon ea imi spune ca nu mai poate.ca vrea sa fie singura toata viata, ca nu mai vrea o relatie, ca nu se mai simte confortabila in relatia asta si ca nu doreste sa ma tot raneasca si sa ma chinuie. Dupa ceva insistente din partea mea a spus ca vrea doar o perioada in care sa fie singura si dupa aia o reluam de la capat, in aceasta perioada noi sa ne auzim la telefon saptamanal.Mentionez ca nu exista posibilitatea sa aiba pe alticineva sau chestii de genu asta.Intr-un fel mi frica sa o las cat vrea ea fara sa insist ca sa 'uite' de mine.Scuzati de 'eseu', sper ca o sa intelegeti.Cat mai multe sfaturi va rog! Nu am idee ce sa fac. Exclus sa-mi caut alta.Va multumesc! Era sa uit, eu am 20 de ani iar ea 17

Răspuns Câştigător
| Anusha_9111 a răspuns:

Eu sunt fata, iar ce zice Andrei e adevarat (dupa parerea mea) unei fete chiar ii place sa fie stresata intr-un mod asa placut.adica aratandu-i ca nu vrei sa o lasi libera, ca o vrei langa tine si ca nu ai uitat`o.nu stiu.eu zic sa insisti mult.sa o surprinzi in moduri placute, sa-i arati ca o iubesti. nu stiu cat ti-am fost de ajutor.dar am zis sa exprim si punctul de vedere al unei fete, avand in vedere ca despre noi este vorba.Muuuuuuult succes! happy si poate ne spui si noua daca ai reusit :d

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Laso da las-o putin timp cateva zile sa se gandeasca sa fie singura sa ia o pauza sunt sigura ca isi va reveni si va veti impaca

| MMihai a răspuns:

Orice relație de asta durează cam 4-6 luni.
2 ani este foarte mult, chiar că ți se acrește!

| andrrei08 a răspuns:

Da, ce pot sa spun, eram cam in aceeasi situatie. Nici eu nu prea o inteleg pe a mea cateodata... tot cam asa se poarta. Uite cum e, ea vrea sa se simta importanta pentru tine, ceva de genu sa fie "eroina ta". Arata-i ca ai nevoie de ea, si insista puternic happy presimt eu ca asta asteapta, un semn ca iti pasa de ea. Insista si insista si lasa de la tine cat poti, chiar dac ti se acreste pana la urma. Daca nu cheama politia ca sa i te ia de pe cap atunci inseamna ca trebuie sa mai insisti big grin aa, si dupa ce te impaci cu ea, incearca sa ii asiguri o oarecare liniste, evita certurile. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| ana_2324 a răspuns:

Pai ea avand 17 ani vrea sa se distreze si sa "zboare"acest lucru fiind ceva normal la asfel de varste si sa stii ca asta se accentueaza intr-o perioada(poate fi o saptamana, o zi, trei ore, pana cand realizeaza ca ii era mai bine langa tine!)si mai e si faptul ca tu in acea relatie te-ai neglijat pe tine pentru ea iar ei i-au crescut cornite! ca aceasta perioada si aceste cornite sa fie cat mai mici tu trebuie ca in convorbirile voastre sa o faci sa inteleaga ca ii era mai bine langa tine dar sa nu fi prea insistentt in cazul in care nu merge las-o de exemplu 2 zile sau o zi nu prea mult ca sa nu te uite fara sa o suni ca ea sa aiba acel sentiment de libertata! in cele din urma se va intoarce la tine! p.s:sa ai grija cand veti fi iar impreuna! trebuie sa ii iei"cornitele"dar foarte usor pentru ca ea nu va intelege si i se va parea ca esti rau!

| anim explică:

Multumesc tuturor. Sper sa se termine cu bine!