| anim a întrebat:

Sall, asi avea nevoie de niste pareri sincere si care sper sa ma ajute.Toata chestia sta in felu urmator:am o relatie de 2 ani in care am trecut prin destul de multe amandoi si am gresit destul de mult amandoi, de 2 luni am fost despartiti 2 zile dar ne-am impacat...in mare ne certam din porcarrii care nu isi aveau locu.La inceput nu erau aceste minicerturi, sa zic in primul an de relatie dar dupa aceea parca ceva a intervenit, parca nu ne mai potriveam impreuna. Dupa despartirea aceea de 2 zile, ea era alta persoana pur si simplu, toate bune i-am acceptat orice a facut rau si am facut cat am putut sa fie multumita si sa fie bine. m-am injosit de mii de ori doar ca sa fie bine.Ieri surpriza, ii era rau de dimineata.cand ne-am vazut era schimbata total.banuiam ca ii din cauza starii pe care o are si am inteles-o, cand am vorbit seara la telefon ea imi spune ca nu mai poate.ca vrea sa fie singura toata viata, ca nu mai vrea o relatie, ca nu se mai simte confortabila in relatia asta si ca nu doreste sa ma tot raneasca si sa ma chinuie. Dupa ceva insistente din partea mea a spus ca vrea doar o perioada in care sa fie singura si dupa aia o reluam de la capat, in aceasta perioada noi sa ne auzim la telefon saptamanal.Mentionez ca nu exista posibilitatea sa aiba pe alticineva sau chestii de genu asta.Intr-un fel mi frica sa o las cat vrea ea fara sa insist ca sa 'uite' de mine.Scuzati de 'eseu', sper ca o sa intelegeti.Cat mai multe sfaturi va rog! Nu am idee ce sa fac. Exclus sa-mi caut alta.Va multumesc! Era sa uit, eu am 20 de ani iar ea 17ani

Răspuns Câştigător
| nobody_4657 a răspuns:

Eu cred ca tu o iubesti prea mult. sincer. as vrea si eu ca prietenul meu sa tina asa de mult la mnday dreaming.poate ca se simte sufocata, sau nu-i acorzi libertatea de care are nevoie, sprijin atunci cand are nevoie...sunt multe nimicuri pe care fetele le iau drept lucruri serioase si de aici incep banuieli, certuri, si faze d'astea.big grin

3 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Las-o in pace sa faca ce vrea cu viata ei! Asta inseamna ca nu te iubeste... poate a stat cu tine din interes sau de genu.

| adinutza_9584 a răspuns:

Nu cred ca sunt in masura sa-ti dau sfaturi, insa crede'ma ca orice fata si'ar dori un baiat ca tine langa ea!

| georgyana1398 a răspuns:

Am o relatie asemanatoare.Parerea mea este ca trebuie sa ii lasi un pic d spatiu, poate s simte sufocata, asa m simt eu uneori.Ai rabdare cu ea si totu va fi bine.Aaaaa...si cand va certati lasa u d la tine...e mai binehappy