| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Cum sa ma epilez corect cu lama (big) inghinal fara sa ma irit?
Am aplicat si spuma de ras eu tot ma irit

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Foloseste lama noua si schimba tipul spumei.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Folosesc spuma Gilette.
Lama o schimb dupa fiecare epilare.

| LoveSleep a răspuns:

Îl pui pe OakyOaky sa te lingă.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Hahaha ce amuzant

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Poti folosi un aparat de ras care sa iti protejeze pielea de iritatii. Eu folosesc HYDRO SYLK DE LA WILKINSON cu 5 lame, e foarte bun pentru ca protejeaza impotriva iritatiei, e bine sa investestii banii intr-un aparat de buna calitate nu din alea ieftine.

| alin1317 a răspuns:

Eu procedam cand ma epilam cu bigul(si pe maini si pe piept) ma dadeam la final cu spirt(era intr-un fâs-fâs din acela) si nu aveam deloc probleme. Imediat dupa epilat aplicam spirtul doar ca ma ustura pe moment. Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru alin1317):

Multumesc! O sa incerc...

| Pisicuțepisicuțe a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum sa scapi de aceasta problema, deoarece ai pielea foarte sensibila si acesta este motivul. Incearca sa folosesti CICATROZIN si va mai disparea iritatia, o achozitionezi din farmacie si nu este foarte scumpa. O aplici dupa epilare. Pe mine m-a ajutat si este destul de calmanta.

| anonim_4396 explică (pentru Pisicuțepisicuțe):

Multumesc. Cam cat costa? (Sa stiu, ca vreau sa ma duc la farmacie sa-mi iau) lama noua folosesc mereu.