| coco_3691 a întrebat:

Sall la toti, doresc sa imi explicati ce este fimoza? si pe la ce varsta apare aceasta? si nu am chef de mistouri si chesti din astea, va rog frumos vreau raspunsuri serioase.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fimoza este ingustarea inelului preputial care nu permite astfel decalotarea capului penisului. Poate aparea la orice varsta: poate fi congenitala, poate aparea la copilul mic daca parintii nu au grija sa-l decaloteze corect la fiecare baie, poate aparea la baiat sau adolescent daca nu respecta regulile de igiena (spalare cel putin o data pe zi cu decalotare completa), poate aparea dupa o infectie locala.

| Sov95 a răspuns:

Sall tuturor se zice rolling on the floor