| RbD a întrebat:

Sall. Revin cu inrebari. De data asta mai complicate.

Treaba sta cam asa. In urma cu 2 ani, un pr de aici isi batea joc de mine. Lam iertat tot timpul, dar nu am uitat. In urma cu un an si ceva, m-am indragostit de alt baiat si am hotarat sa fim impreuna. Suntem si in prezent impreuna. Azi acel pr care acu 2 ani isi batea joc de mine, mia marturisit ca ma iubeste si ca e indragostit nebuneste de mine. Iam explicat ca nu pot sa fiu cu el din moment ce el si-a batut joc de mine, si pe langa asta am pr pe care il iubesc enorm, si ma iubeste si el pe mine.

Iam explicat ca nu va fi intre noi decat o relatie de amici. Atat.

Stiu ca i-am ranit inima, dar eu una nu pot sa fiu cu el daca iubesc pe altul.

Ce credeti? Sa ii spun pr meu ce s-a intamplat?
Fundalove struck

4 răspunsuri:
| DeYnN a răspuns:

Eu stiu un singur lucru : Daca spui adevarul nu vei intra in belele

| Umeiko a răspuns:

"Daca spui adevarul nu vei intra in belele " Ahh... cat de neadevărat. Cu gelozia crede-mă că nu e de glumă. Cel mai bine e să nu îi spui. Nu e ca şi cum l-ai minţi. Ai făcut foarte bine să îl refuzi. (:

| Simo0Sim a răspuns:

Mai bine nu, se poate supara si sa te paraseasca si sigur nu vrei asa ceva. Deci ar fi mai bine sa tii totul secret sau sa vb cu mama ta daca doresti sau cu cea de mai incredere persoana care o cunosti.De exemplu cea mai buna prietena. Sper ca te am ajutat. Daca nu te superi si daca vrei imi dai fuditza?

| BiancaMarya a răspuns:

Depinde ce fire e prietenul tau daca e suparacios nu daca e de treaba si intelegator spune-i. Fi sincera