| Pablo2013 a întrebat:

Sall.Sunt nou pe tpu.Am o poveste complicata despre timiditate si cine vrea sa citeasca tot ii multumesc cine vrea sa faca comentarii rautacioase sa se abtina pentru ca nu stie povestea mea! Am 18 ani si sunt clasa a 11-a.Anul trecut pe undeva la mijlocul semestrul 1 din clasa a 10-a am sesizat o fata din a 9-a.Eu eram foarte, foarte timid din multe motive(asta nu conteaza). Intamplarea a facut ca noi aveam multe ore cu salile invecinate si ne uitam unul la altul tot timpul si ne placeam mai mult, mai mult.Din cate am observat si ea era timida si e si singura fata din clasa.Si dupa cum am spus ne tot priveam si fara sa stiu m-am indragostit nebuneste fara sa o cunosc personal pe acea fata(suna ciudat, asa mi se pare si mie).O data am incercat sa vb cu ea si am incremenit si am plecat de acolo foarte stanjenit si suparat.Alta data aveam o dispozitie foarte buna si am vrut sa vb cu ea dar era ocupata(aia cred ca a fost cea mai buna sansa).A venit vara 2012 si mi-am promis sa schimb ceva si cu o luna inainte sa inceapa scoala am inceput sa umblu prin mall sa intreb pe unele fete dragute indicatii, etc... sa mai scap de timiditate si am mai scapat de ea cat de cat.A inceput scoala si ea mai imi dadea semne subtile(printre ultimele e lesne de inteles ca s-a plictisit) si nu puteam sa vb cu ea cand era cu prietenele ei.Acum nu mai primesc nici un semn si e de inteles de ce si imi pare foarte rau pentru ca niciodata nu am mai simtit asa ceva pentru o fata,si m-am mai schimbat si cu timiditatea am mai vb cu multe fete angajate dar parca ma simt penibil dupa atata timp sa apar eu si sa vb cu ea, dar eu oricum as vrea sa incerc dar parca am o retinere dar pot trece peste ea si m-am gandit in felul urmator sa ma duc s-o chem deoparte dar dupa aia ce ii spun? Va multumesc celor care o sa imi raspundeti eu eram foarte timid in general cu toata lumea dar se pare ca a mai ramas doar timiditatea asta cand vb cu o fata chestii personale, in afara sa cer indicatii sau altceva. Poate ati fost si altii in locul meu si m-ati putea ajuta.Multumesc inca odata!

Răspuns Câştigător
| k1NNNdeR a răspuns:

Ceva de genul sunt si eu.Doar ca asa sunt la inceput pana sa cunosc acea persoana.Eu imi gasesc persoane care sa imi spuna cate ceva despre acele persoane "nou venite in viata mea". Incearca sa faci la fel.Sa incerci sa o cunosti cat de cat, sa gasiti puncte comune de interes si sa incercati sa va apropiati cat de cat.In momentul in care tu crezi ca ea e bine dispusa si esti si tu pregatit, spune-i ce simti si de aici totul merge de la sine. Sper ca te-am ajutat bafta multawinking

| Pablo2013 explică (pentru k1NNNdeR):

Asa sunt si eu mai timid doar la inceput mersi

3 răspunsuri:
| KrYstyAn0 a răspuns:

Frate eu am 13 ani si i-am spus la o fata ca o plac tu la 18 ani tie rusine sa ii spui

| AndreeaK a răspuns:

Sfatul meu este sa incerci sa discuti cu ea atunci cand este singura. Poate va intalniti in drum spre scoala, in autobuz sau intr-un magazin. Nu-i spune din prima ce simti pentru ca risti sa te respinga.
Sa ne spui si noua ce ai decis si cum au evoluat lucrurile happy