| Zozoleparfumath a întrebat:

Sall T. p. u, am si eu o nedumerire in legatura cu un test de sarcinabig grin va rog sa ma ajutati, pe 27 decembrie 2011 mi-a venit menstruatia, si m-a tinut pana pe 3 ianuarie, in intervalul asta de timp (27-03) am mai avut contacte sexuale cu prietenul meu, o data sau de 2 ori protejat si inca 1 data pe data de 3 cand mi s-a terminat, neprotejat. Mentionez ca in nici una din zile nu a ejaculat in interior, ci doar afara.Astazi sunt 12 zile de la contactul sexual de pe 3 Ianuarie, am cumparat un test de sarcina pentru siguranta noastra, mentionez ca pana acum nu am stari de voma dimineata sau alte semne de sarcina, singurul lucru sunt urinarile dese, durerile de sani sunt normale, ca in fiecare luna inainte cu 2 saptamana inainte sa-mi vina menstruatia.Va rog sa ma LAMURITI cu o chestiebatting eyelashes, daca fac testul de sarcina acum, in mai putin de 14 zile, pot avea un rezultat sigur? deci sunt 12 zile de la terminarea menstruatiei si de la ultimul contact sexual. ASt rasp! va rog:* DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti afla un rezultat sigur. daca testul este pozitiv, inseamna ca esti insarcinata. daca testul este negativ, 50% nu esti insarcinata, 50% nu se stie. trebuie sa astepti minim 21 de zile si sa faci testul din urina de dimineata ca sa iei in considerare un test negativ. la ora asta, testul iti poate arata doar daca esti insarcinata (in caz ca e pozitiv), dar nu iti poate arata ca nu esti (rezultatul negativ nu se ia in considerare)

| palina a răspuns:

Salut daca te dor sinii foarte tare si ai dureri in ovare, atunci esti insarcinata, cel mai bine mai procura un test de sarcina

| Zozoleparfumath explică (pentru palina):

Sanii ma dor mereu cu 2 saptamani inainte sa-mi vina menstruatia, dureri de ovare am avut saptamana trecuta dar a fost o raceala, am fost la munte si nah.nu doar eu m-am plans de asta,mai am cateva prietene care au patit la felbig grin,cand am ajuns acasa mi-a trecut,nu mai am nici dureri de ovare si nici nu mai urinez desbig grin, acum am vazut ca au inceut sa imi apara si cosuribig grinbig grinbig grin, nu cred ca sunt insarcinatabatting eyelashes.dar o sa ma conving 100% peste cateva zilebatting eyelashesmai astept putin, oricum multumesc mult! happy