| corina_7558 a întrebat:

Sall tpu.Am nevoie de ajutorul vostru.Am o intrebare care e legata de intrebarea anterioara care am adresat-o pe tpu.Intrebare era.
Am un prieten care mi-e imi place de el foarte mult.El stie de sentimentele mele pentru el.Mereu vorbeste cu mine si cateodata imi da de inteles ca ma place si el, dar eu nu stiu daca lui ii place de mine.Pe internet vorbim pana la 12 noaptea, cateodata chiar pana mai tarziu, iar prietenii spun ca este ceva intre noi deoarece niste simplii prieteni nu stau si vorbesc pana la asa ora.Mentionez ca vorbim de dimineata.
Am insistat asupra lui si am aflat ca si lui ii place de mine.Ok.
Acum am o alta intrebare.De ce nu vrea sa spuna te iubesc sau mi-e dor de tine? Adica ieri am vorbit cu el si am aflat ca si lui ii place de mine.Dar nu a spus-o direct ci s-a exprimat ceva gen"prin ceea ce am discutat noi sper ca ti-ai dat seama de sentimentele mele pentru tine" sau a mai spus "prin ce am scris aici ti-am aratat jumatate din sentimentele tale pentru mine".Ok.Eu nu stiu cum sa il fac ca sa imi spuna asta direct.La noi este si putin complicat deoarece eu acum sunt in vacanta la mama mea si sunt plecata din tara si nu putem vorbi fata in fata.
Crede-ti ca ar trebui sa astept putin pana voi veni inapoi in tara? Deoarece cred ca atunci imi v-a spune.
Sau trebuie sa incerc acum sa il fac sa imi spuna? Si cum credeti ca ar trebui sa fac ca sa imi spuna macar odata ca ma iubeste sau ca ma place?

Răspuns Câştigător
| andr33utza12 a răspuns:

Cory, sigur te place altfel nu vorbea atat cu tine. lasa asta cand te vei intoarce o sa va apropiati mai mult si o sa iti spuna. insa inti mai zic ceva nu e nevoie de doua cuvinte sa iti demonstreze ca te place deci ai clar asta odata ce vorbiti atat de mult. eu zic sa mai astepti pana te intorci si nu e nevoie de doua cuvinte pentru a demonstra dragoste... sper ca te-am ajutat bafta :*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| EUBMV89 a răspuns:

Eu zic sa astepti sa vorbesti cu el fata in fata, el cel mai bine asa. In ceea ce priveste faptul ca nu ti-a spus ca te iubeste as zice sa ii dai timp. Ca sa ii spui o persoana ca o iubesti in primul rand trebuie sa fii sigur ca asa este si in al doilea rand trebuie sa ii demostrezi inainte de a-i spune. Mai ai si tu rabdare. happy

| kaynn a răspuns:

Cand vi in tara incearca cumva sa ramai singura cu el si sa incepi sa te freci de el sa se excite, atunci o sa prinda curaj sa iti spuna dar trebuie sa pui tu intrebarea lui atunci. Si ai sa afli adevarul