| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica dilema! Deci vineri parintii mei au plecat in alt judet cu firma la care lucreaza amandoi, si trebuia-u sa vina luni.
Sambata seara am invitat 2 colegi impreuna cu prietenele lor sa vina la mine.Mentionez ca eram si cu prietena meawinking. De acasa am plecat la o pizza.Am stat cam 3-4 ore pe acolo pentru ca ne-am intalnit cu niste prieteni vechi.Problema este ca parintii mei stiau ca stau cuminte acasabig grin. Apoi pe la ora 12(noaptea) m-am intors acasa impreuna cu prietena mea, unul dintre colegi si gagik lui. Noi 2 ne-am culcat la mine in camera, iar ceilalti 2 in camera surorii mele(sora mea este la facultate, vine din 3 in 3 saptamani).
Eiii...aici incepe partea mai interesanta(mentionez ca nu am facut nimic noapte niciunul dintre noibig grin)
Fara sa stiu, parintii mei in acea noapte au venit acasalaughing.
Faza este ca de dimineata tata a venit l mine in camera(nu stiu de ce ca nu a mai apucat sa zica nimic) si m-a vazut cu prietena dormind. Cand m-am trezit m-am dus sa-i trezesc si pe cei doi ca sa mergem in bucatarie sa facem o cafea.In bucatarie am avut o surprizalaughingParintii stateau pe acololaughing
Am inceput sa ma balbai si sa ma gandesc ce sa l-e spun.Ma rog, nu mi-au zis nimic. dar intrebarea mea este la ce s-or fi gandit ei(mentionez ca am 15 ani)?

Răspuns Câştigător
| Liquify a răspuns:

Pai... Parintii tai au reactionat foarte bine dat fiind faptul ca ai doar 15 ani. Adica cunosc o multime de persoane ale caror parinti au fi facut cel putin "o criza de nervi". Parerea mea este ca fie au incredere in tine si nu cred ca ai fi putut sa "faci ceva" cu prietena ta, fie au incredere in tine si chiar daca ai fi facut ceva ti-ai luat masuri de precautie. laughing
Eu te sfatuiesc ca pe viitor sa le spui ce ai de gand sa faci ca sa nu mai fi pus in situatii de genul acesta. Dupa cum se vede parintii tai inteleg perfect situatia.winking

| anonim_4396 explică (pentru Liquify):

Intr-adevar,parintii mei au incredere in mine si stiu ca nu sunt o "panarama" de baiatbig grin

9 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Avand in vedere reactia lor, eu zic ca au incredere in tine, dar nu intinde coarda pentru ca increderea se poate pierde intr-o secunda. Oricum ar trebui sa le ceri scuze pentru ca nu le-ai spus si i-ai pus in fata faptului implinit.Prin a le cere scuze eu zic ca demontrezi respectul fata de ei si faptul ca ai realizat ca situatia nu a fost tocmai una placuta.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ca sau gandit la nimic, de genu ...ca va`ti culcat aman2 ...adica totusi.era prietena ta ca asa ai spus nu? sau prietenu? ca daca era prietenu s-ar putea interpreta altceva

| anonim_4396 explică (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Prietena=gagikwinking

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

In fne laughing eu credeam ca esti fata oh go on frate aveti si voi niste nume geo = georgiana/george.pnm

| ClaudiaPaula a răspuns:

Eu, noi nu ii cunoastem pe parintii tai, nu stim ce comportament au, doar tu iti poti raspunde la intrebare, NU noi!winking

| lolyanna a răspuns:

Nasoala postura in care te-ai aflatlaughing)). Depinde, daca stiu ca esti un baiat cuminte probabil nu au interpretat nimic gresit, dar daca esti tu asa mai bagaretz de felul tau probabil s-au gandit ei la ceva scenariilaughing)Dar cum au fost si prietenii tai la tine se puteau gandi ca ai dat si tu un party si dupa aia pur si simplu v-ati culcathappy

| Bixu a răspuns:

Depinde.daca erati dezbracate sau asa ceva. laughing), dar daca pana acum nu ti.au spus nimic de genul:Ce ai facut cu fata aia, sau.ce cauta fata aia la tine.ma rog nu ai dc sa iti faci griji.iar daca au spus cv de genul. poti sa ii ai ca martori pe sor.ta si pe prietenul ala al tau si mai este si faptul cum dormeati.adica va tineati in brate, sau erati una peste alta.depinde daca v.au gasit despartite una intr.o parte si cealalta in alta parte atunci nu cred ca au banuit cv

| anonim_4396 explică (pentru Bixu):

laughing Fetita...mai citeste odata:
1)sunt baiat
2) daca la caz ti-e sila sa citesti tot ce scrie iti spun eu: ". Apoi pe la ora 12(noaptea) m-am intors acasa impreuna cu prietena mea, unul dintre colegi si gagik lui. Noi 2 ne-am culcat la mine in camera, iar ceilalti 2 in camera surorii mele(sora mea este la facultate, vine din 3 in 3 saptamani).", --unde: prietena=gagikwinking