| dream36 a întrebat:

Am o problema minora. Totul a inceput la scoala. Sunt un baiat inalt destept cat de cat 80% si sunt in clasa a-VI-a. O fata de a-V-a a fost victima rasetelor mele si celor 2 prieteni ai mei. Ii spuneam balena malena etc. Am inceput s-o caut pe face si am gasit-o. I-am dat cerere de friend si nu mi-a raspuns. Eu si prietenii mei am lasat-o in pace n-am mai vb cu ea. Si cand intru pe face mi-a dat accept la cerere. Cand am vb cu ea si i-am cerut nr de tel mi l-a dat si am inceput s-o sun. Am mai vb cu ea ca prieteni si dintr-o data imi spune pe face ca ma place. Si eu o plac cat de cat 90% avem o relatie de cateva saptamani aproape o luna. Prima data ne-am despartit din cauza ca ne-am jignit si apoi ne-am impacat, a doua oara ne-am despartit din cauza unui bun prieten facandu-ma taran catre ea si iar ne-am impacat. A treia oara nu ne-am despartit dar spune ca o colega de-a ei i-a spus ca o plac pe ea dar nu pe iubi a mea. am intrebat-o si pana la urma ne-am scapat de subiect. I-am spus ca-i pun o melodie pe youtuube si o sa-i placa. Nu va deranjez cu ce melodie sau alte intrebari dar ce sa fac cu ea? de ex. cand vrea sa spuna cum ar fi fost ca ma place imi spune o colega de a ei. Ii timida dar oare sa trec la sarutari pe obraz sau strangere in brate sau sa ma despart de ea? si am uitat sa spun ca a treia oara se desparte de mine din cauza ca au vazut tatal si fratele ei mesajele din telefon. o iubesc ce sa fac? fara raspunsuri jignitoare si ma uit si pun FUNDITA. mersi pentru timpul acordat. sper sa ma ajutati happy

Răspuns Câştigător
| Octa00 a răspuns:

Daaa,e o situatie amuzanta.La varsta voastra cam asa e cu dragostea.Va despartiti din motive penibile, si din astea happy Nu e neaparat un lucru rau, stai calm.La varsta aceasta sunt cele mai sincere prietenii.Eu ti-as zice sa stai o perioada departe,si sa vezi daca ea zice ceva. Daca nu, asta e, treci mai departe. Daca si ea ar tine la tine cum tii tu la ea, nu te-ar parasi asa usor, pentru motive aiurea.Mult succes de acum incolo cu fetele! Din cate vad, esti un baiat sentimentalist, care pune mult suflet intr-o relatiewinking

| dream36 explică (pentru Octa00):

Iti multumesc pentru raspunsul tau! happy

18 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Mai taie din 80% ala......si frate, tu nu iubesti, tu te simti atasat de ea.ai rabdare sa mai cresti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda,nu e asa greu, mai ales ca esti intr-a 6-a(si eu la fel), nu o cunosc, dar mie nu mi-ar place sa fim toata ziua gen "te iubesc, te iubesc"...Pt mine ar fi mai bine o relatie gen cei mai buni prieteni si un pic mai mult, dar atat...cunosc baieti disperati si acei baieti ma calca pe nervi! happy

| Sxx a răspuns:

Pai. cum sa incep...
Sunteti doar clasa a 6-a, cel putin tu ca ea e mai micuta. Momentan, ar trebui sa stai cu ea, sa vorbesti cu ea, sa o faci sa te inteleaga si sa ii acorzi mai multa atentie.
Usor, usor va scapa de aceasta mica "suparare" a ta, timiditatea.
Cel putin asta e parerea mea, acum tu procedezi dupa bunul plac happy

| dream36 explică (pentru Sxx):

Nu eu sun timid ci ea. happy

| dream36 explică (pentru dream36):

De fapt scuze. dar n-am citit bine raspunsul tau happy si chiar ii atat de timida incat nu cred ca mai scapa de acest.

| Sxx a răspuns (pentru dream36):

Pai da, asa am spus, citeste inca o data laughing
Poate te-ai grabit :p