| Stephyy a întrebat:

Am problema si sper sa ma ajutati dar sper sa va faceti timp sa cititi tot! Multumesc:
Deci in chestia asta sunt implicate 3 persoane ( eu, un baiat cristi si o fata corina). Mai intai eu am fost cu el si fata aia corina a bagat strambe. dupa care ei doi sau combinat si am bagat si eu strambe intre ei. Acuma amandoua vrem sa fim din nou doar prietene cu el macar amici... dar el nu vrea. Mereu ne zice "dupa ceati facut? ce mai vreti?!". si na vrem sa ne impacam cu el, deci va rog daca puteti sa-mi dati solutiii sau cum sa vorbesc cu el sa ma impac cu el ca si amici.va rog spuneti-mi ce sa-i zic pentru ca nu stiu si atunci cand pot vb cu el ma pierd usor.deci va rog din toata inima helppp!
Merci ca ati avut timp sa cititi.Si inca odata va rog ajutati-ma! (fundita cel care chiar ma ajuta ) :*crying

7 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

E o chestie complicata,dar nu fara iesire!:* Se pare ca chiar tii la baiatul asta... Nu poti decat sa mergi la el acasa si sa il rogi sa iti acorde cateva minutsele,in camera singurei,sigur vei avea curajul sa ii explici totul! In primul rand trebuie sa il intrebi daca a tinut macar putin la tine si la relatia voastra vreodata, chiar daca a fost ceva trecator si copilaresc, e ft important! Daca zice ca da.atunci trebuie sa ii spui ca in primult rand el a gresit, deoarece a lasat lesa prea usor.deparca ar fi asteptat sa aiba un motiv si sa scape de tine! Invinuieste-te si pe tine.adica ca te`ai purtat ca o copila doar pentru ca tineai ft mult la el.si erai geloasa pe prt ta care ti-a distrus relatia si s`a ales si cu el! El in momentu asta se simte ca un trofeu[ori e de bine ori e de rau] de bine poate numai daca e orgolios si mandru de el tot timpu, si egoist, iar de rau daca chiar e un baiat la locul lui si sincer.pentru ca asa pare daca s`a suparat pe voi deoarece l`ati facut sa se simta ca un obiect.deparca ar fi o lupta intre voi iar el e doar un motiv! Trebuie sa discuti si cu prt aia a ta, sa faci un pact.un timp. sa reusiti sa va intelegeti pentru a ii da lui o impresie cat mai buna.tu nu incerca sa te dai la el. spune`i ca vrei doar sa te ierte ca sa fii impacata cu gandu si sa incerce sa te cunoasca cu adv caci tu nu esti asa! Bafta:* ai incredere in tine e cel mai important. sper ca te-am ajutat, ceau:*

| darkbloodanya a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu ti-a placut ca a renuntat asa usor la tine doar pentru ca asa i-a zis corina. Zii ca nu suportai sa vezi ca ea a fost cea care a stricat relatia voastra si ca tot ea s-a ales cu el. Explica-i pur si simplu ca nu ti s-a parut coret si ca trebuia sa actionezi intr-un fel, ca nu vroiai sa renunti, ca daca asta era un razboi si tu ai pierdut o batalie nu te lasi si castigi mai multe pana castigi razboiul.
Sper ca te-am ajutat.

| Snk01 a răspuns:

Hm.Hard to say, cere-ti scuze si tu si Corina si invita-l la un suc, spune-i ca platesti tu... el o sa zica ca vine dar nu e nevoie sa platesti tu consumatia si astfel va impacatiwinking Succes

| brandiburu a răspuns:

Poate vrea un "menage a trois". tongue

| ralucaxx a răspuns:

Da id lui si dpa o zi se intorge la tine si cu flori iti prominhee hee

| daria_2531 a răspuns:

Du-te la el si daca crezi u ca te mai place oleaca du-te si sarutal

| cosmin1996 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca nu ai gandit rational si ca te-ai ganidt doar sa te razbuni pe acea fata corina si acum iti pare rau.Baga-l mai mult in seama si nu te mai pierde, incearca sa fi cat mai apropiata de el si daca el nu da niciun semn ca vrea si fiti amici atunci poate inseamna ca nu merita sa fi prietena cu o persoana care te ignora chiar si dupa toate astea sper ca te-am ajutat