| Syaa a întrebat:

Sall TPU:*.Am si eu o problema.Am avut relatii sexuale cu prietenul meu prima data pe 1 si am facut-o intai un pic fara si apoi protejat si pe 2 trebuia sa-mi vina mentruatia(nu este regulata)am facut test dupa 4 zile si a iesit negativ si nici in ziua de azi nu mi-a venit .sunt ingrijorata...este vorba de o sarcina?sa mai fac odata testul?va rog ajutati-ma...Fundaaacrying

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Draga mea, testul de sarcină iese fals negativ dacă e făcut pre devreme. Trebuie făcut de preferință la 14 zile de la contactul sexual neprotejat. Sfatul meu profesional este să repeți testul de sarcină la 14 zile de la contactul sexual și pe viitor să nu mai faci sex neprotejat, indiferent dacă ejaculează sau nu, dacă îl ține înauntru 3 secunde sau jumătate de oră, riscul există și nu trebuie să ți-l asumi.

3 răspunsuri:
| BambiSd a răspuns:

Testele de sarcina pot sa esueze de nenumarate ori. Cel mai bine, du-te la un medic pentru ca el stie precis daca ai ramas insarcinata sau nu.
Totusi, pentru data viitoare, nu mai face sex neprotejat daca nu vrei sa te trezesti cu burta la gura!

| Bubulin4ik a răspuns:

Mai fa un test, sau chiar 2 sau mergi la medic)
sau poate sa iti intirzie de la nervi stres, adica starea de frica in care esti tu acum))Bafta draga!:*

| nikname a răspuns:

Stai linistita si prietena mea a patit la fel...in luna care am facut-o nu i-a venit deloc menstruatia abia luna urmatoare i-a venit, e de la stres.bafta!