| Inutza0102 a întrebat:

am si eu o problema.ma stiu cu un baiat de muuuuult timp si cam de vara trecuta lui ii place de mine si mie de el.chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, dar eu l-am refuzat.acum imi rau si nici nu stiu de ce am spus nu. faza e ca de cand i-am spus eu nu el este cu alta.eu sunt prietena cu fata aia, chiar vorbim in fiecare seara la telefon, si totusi ea nu stie ca imi place de el.de curand ei ii mai place de un baiat ca mi-a zis mie...si seara trecuta baiatul cel nou sa zic asa a intrebat-o pe cine sa aleaga pe el sau pe iubitul ei.Desi ii place de amandoi l-a ales pe iubit.Si in seara asta mi-a spus ca ii pare rau ca a facut alegerea asta, dar mi-a spus sa nu ii zic baiatului de care imi place si mie.eu acum nu stiu ce sa fac:sa o aleg pe ea sau pe el? sa ii zic sau nu lui? asa am avea amandoua de castigat:e pe cel de curand si eu pe iubitul ei. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Larrissa21 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu prietena ta si sa o sfatuiesti sa vorbeasca atat cu iubitul ei ( cel de care iti place si tie ) si cu cel care a pus-o sa aleaga pentru ca nu vad vreun rost in a fi intr-o relatie daca o regreti. Nu ii spune celui de care iti place tie despre povestea asta pentru ca atunci cand prietena ta o sa afle o sa supere pe tine. Cel mai bine ar fi sa ai o discutie deschisa cu ea si sa-i spui si depre sentimentele tale. Mult succes!