| yonik1001 a întrebat:

Hei people! am si eu o problema. imi cam place de un baiat si nu stiu daca el ma place. colega mea de banca si inca una i au spus baiatului ca il plac dupa care l au intrebat daca el ma place. raspunsul lui a fost un dat din umeri ca nu stie. eu ce as putea sa fac? plz sa ma ajutati
P.S. mai stau de vb cu el prin pauze.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Tocmai din faptul ca nu prea petreceti timp impreuna nici el nu are de unde sa stie daca te place sau nu. Ori, nu vrea sa recunoasca asta in fata lor. N-a fost buna decizia ca ele sa-l intrebe in locul tau, tu trebuia sa-i zici asta. MAi lasa-l o perioada fara sa-i zici nimic, cam o saptamana iar apoi reintra treptat in vorba cu el si spune-i TU ca-l placi dar nu de fata cu alte persoane.

| yonik1001 explică (pentru Adry05):

Sincera sa fiu zi el m a bagat in seama destul de mult si incerca sa intre in vb cu mine. ce poate insemna asta? ca ma place sau ce?/

| Devilgrim a răspuns:

Du-te si spune-i ce simti pentru el, nu se intampla nimic devil (eu zic ca e mai bine sa mergi tu de cand sa pui prietenii sa vorbeasca ce simti tu pentru el ) big grin

Bafta