| Coco5 a întrebat:

Am si eu o problema pe care nu am mai intampinat'o pana acuma.Problema e in felul urmator plac o fata dar nu stiu cum sa intru in conversatie cu ea.Eu sunt in a 10 si ea in a 9.Help me.:*:*

Răspuns Câştigător
| darnme a răspuns:

Pur si simplu, salut-o pe facebook cand o prinzi on si din reactia ei, vei vedea cum decurge totul. Sau mai bine ar fi sa incerci sa ii faci ochi dulci pe hol la scoala (daca sunteti in acelasi liceu), intra in ea din greseala si apoi cereti scuze si zambeste-i sau vezi daca aveti prieteni comuni si fa cunostinta cu ea. In orice caz, inspira, expira si hai curaj! Btw, sunt fata si iti pot spune ca daca e din acelasi liceu cu tine si ea e boboaca si tu esti mai mare si esti si simpatic si macar un pic popular ai sanse MARI la ea laughing. Deci, nu iti mai fa griji si actioneaza. Esti barbat/baiat, ce naiba! laughing

| Coco5 explică (pentru darnme):

Hei mersitongue:*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facebook, ii dai add si intri in vorba sau mai simplu, ii afli id-ul si pui un prieten de al tau sa te bage in conversatie si asa faceti cunostinta. Bafta

| Coco5 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu prea stiu ce sa ii spunsadasta e..de drept

| Raiiiisa a răspuns:

Ori fata aceea iti transmite o emotie puternica, incat nu poti sa intrii in conversatie, ori nu esti destul de hotarat in ceea ce vrei sa faci. Daca chiar iti doresti cu adevarat sa intrii intr-o conversatie cu ea iti iei inima in dinti si faci ceea ce simti, pentru ca nimic rau nu se va intampla.Incerca sa faci cunostinta cu ea daca nu va cunoasteti, iar dupa aceea vei fi in stare sa porti si un dialog. Daca fata va vedea ca ai unele retineri si nu esti destul de hotarat in ceea ce vrei sa faci, probabil nu ii va face nici ei placere sa poate o discutie cu tine, deaorece va aparea si la ea aceea retinere.
Succes:*

| GinglindSummer a răspuns:

Fa ceva! Nu trebuie sa iti fie frica! Zimbestei mereu, urmarestio dezbraco cu privirea! anino zii ceva de genu unui tipic salutbig grin gaseste ceva de ce sa o intrebi un fleac.Iti dau un exemplu. Iubitul meu e cl 12, eu a 10. Un an de zile ne uitam unul la altul si nu ne zimbeam macar.Toata vara neam vizitat unul altuia profilul. Dupa vacanta de vara el era imbracat in jacket.A vazut ca eu si prietenele mele ne ducem la magazin si a mers dupa noi (ca sa isi ea si el cevabig grin) si s-a uitat la mine in ochi, asta am facut si eu, mia zimbit si a inceput sa vorbeasca tare. fetelor e atit de cald ..va spun serios ca ma dezbrac acus..ma credeti?big grin celelalte fete doar au zimbit dar eu i-am zis stai scummpule ca iti pornesc si sam brown stophappy asa am intrat in vorba)) si mai departe totul a mers de la sine! La tine o sa fie acelasi lucru daca o sa faci un simplu primul pas! si desigur daca te place ea osai faca pe restul o suta! Iti spun ca nu am facut eu primul pas pentru ca ma gindeam ca ma uraste.Adica se uita mereu serios la mine ...ma gindeam ca ma displace) dar nu a fost asa