| MrYoo00 a întrebat:

An nou fericit! Ma masturbez de ceva timp... Am o varsta de 13 ani (baiat). Credeti ca parintii ar trebui sa afle acest lucru? Chiar daca fac asta uneori "pe sub nasul lor". Doresc sa ma ajutati cu niste raspunsuri.Nu vreau sa am parte de raspunsuri jignitoare si derivate de la subiect... Daca nu doriti sa ma ajutati treceti la alta intrebare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Ar trebui să renunți treptat la acest obicei prost. Ai văzut cum este, ți-e de ajuns. Acum axeazăte pe alte lucruri și renunță la masturbare. Mastirbarea în exces nu face bine organismului, mai ales la o vârstă așa de fragedă, dereglări hormonale și pe lângă asta, masturbându-te des vei ajunge să preferi să faci o labă decât să cunoști o femeie. Așa că renunță la acest obicei prost, axează-te pe lucruri care le face un copil de 13 ani! Anume fotbal, ascunsea, școală, plimbări prin parc.

15 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Si ei au avut varsta ta, deci sigur te inteleg. laughing Si mai mult ca sigur stiu deja...

Iti sugerez sa nu le spui, e o chestie pe care mai bine o pastrezi pentru tine.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Nu,nu e necesar sa afle.Esti baiat e de asteptat totusi.Dar evita sa mai faci asta"pe sub nasul lor" ca daca te prinde o sa iasa faza naspa pentru tine si ei.

| MrYoo00 explică (pentru NoOrdinaryHuman):

Ma gandeam si la acest lucur...

| MrYoo00 explică (pentru NoOrdinaryHuman):

Ma gandeam si la acest lucru...

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca e cel mai inteligent lucru sa le spui asta. Oricum, daca sunt oameni normali se prind si singuri. Nu ai de ce sa le spui, exista lucruri pe care e mai bine sa le ti pentru tine!

Răspuns utilizator avertizat
| 8imal a răspuns:

Problema hormonilor tata! ai grija ca poti orbi! vorbeste cu tata-l tau!

| ktlina a răspuns:

Pai tu iti cunoasti parintii cel mai bine. nu pot sa iti zic eu daca ei sunt de acord sau nu cu asta. am vazut mai multe intrebari de genul asta si prin reviste si de cele mai multe ori parinti erau de acord dar sa nu exagerezi cu asta si sa te bucuri mai mult de copilaria ta.Eu am 14 ani asa ca pot sa te inteleg in mare parte.happy

| SoloPC a răspuns:

Cred ca nu ar trebui! si uite o metoda sa te ascunzi.
cand te duci la baie sa faci dus mai faci si tu puni!

| darnme a răspuns:

Este clar ceva ce ar trebui sa pastrezi pentru tine, e viata ta "intima".

| Or1Ginal a răspuns:

Ma scrie si u un site porno dai la laba du-te in baie sterge sperma cu servetelul happy si ai terminat spalate pe maini dai cu parfum in camera si gata happy nu afla nimic. ca asa daca ai sperma pe chilotii de 2 mettri straight face normal ca i se pune? in mintea lor laughing

| ktlina a răspuns (pentru Or1Ginal):

Pe bune numai de din astia dau pe site-urile astea daca te duare in p... de el atunci nu mai raspunde.

| Or1Ginal a răspuns (pentru ktlina):

Adica?

| Paul28 a răspuns:

De ce te masturbezi? Nu are rost! Mai așteaptă câțiva ani până faci sex

| MrYoo00 explică:

Oricum deja nu mai fac acest lucru mi se pare mai mult o tampenie un ''viciu'' de care scapi cam greu...Ms de raspunsuri!