| AlexandruExTreMe a întrebat:

Spuneti-mi niste reguli pe care ar trebui sa le urmez ca sa nu afle parintii ca fumez.Dau funda! Vreau raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Pai in primul rand ma simt dator sa iti spun ca te distrugi...
Oricum, sa ai tot timpul guma la tine, si sa mesteci dupa ce fumezi.
Apoi, ar fi bine sa nu iti afumezi hainele, iar daca o faci sa dai cu deodorant, parfum sau sa le speli.
Apoi sa nu faci greseala sa aduci bricheta acasa sau sa uiti vreo tigara sau pachetul la tine.
Pariez ca si prietenii tai fumeaza, deci ai grija sa nu ii vada parintii tai.
Sa bei mult lapte, pentru ca ajuta la protejarea plamanilor, sa nu se faca negrii.
Nu exagera cu tigarile pentru ca o sa devii dependenta si o sa fie tot mai greu sa te feresti de parinti.
Iti mai sugerez odata sa renunti cat mai poti, pentru ca e foarte rau.

| vlad89c a răspuns (pentru vlad89c):

A da, si sa ai grija cum faci cu banii, pentru ca la un moment dat se vor intreba cum dispar toti banii tai? poti gasi motive

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vlad89c a răspuns:

laughing Ma scuzi dar cam uit lucruri azi.
Cand vei simti ca te ineci in tuse si te dor plamanii ar fi un moment bun sa le spui parintilor. daca nu te vei lasa pana atunciwinking.

| AlexandruExTreMe explică (pentru vlad89c):

Mersi mult ca mi-ai spuswinkingo sa le respect cu sfintenie laughing

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

1) Să lași fumatul
2) Asigurăte mereu că după ce ai fumat nu-ți miros degetele a fum de țigară
3) Spalăte regulat pe dinți, de la fumat se îngălbenesc dinții
4) Practică sportul, te va ajuta cît de cît să îți păstrezi forma fizică și plămînii într-o stare mai favorabilă
5) Nu fuma față de persoane în care nu ai încredere 100%

Dar totuși cel mai eficient ar fi să lași fumatul cît nu e tîrziu, crede-mă, fiecare om, la o vîrstă mai înaintată la urma urmei, regretă că a început a fuma.