| emoboy16 a întrebat:

as vrea sa stiu cum as putea sa scap de prieteni sau colegi care am crezut ca imi sunt prieteni adevarati dar care dupa un timp mam inselat si nu imi erau de niciun fel prieteni adevarati

Răspuns Câştigător
| nicosweet a răspuns:

Buna! pai sa stii ca abia acum incepi sa aflii cum sunt oamenii intr-adevarsad foarte putini sunt care le pasa de tine..acum ca ti-ai aflat asa zisii prieteni, nu trebuie sa scapi de ei ci sa te prefaci ca ii crezi, si bineinteles sa nu mai ai incredere in ei! doar un buna, ce faci cred ca este de ajuns...

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ignora-i si ai grija pe viitor pe cine numesti prieten adevarat pentru ca in ziua de azi nu mai prea gasesti un prieten care sa iti fie alaturi la greu

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

In situatia asta sunt si eu nu mai vorbesc cu 4 colege care odata mi-au fost prietene. Cu 3 doar nu le mai bag in seama doar daca intreaba ele ceva le raspund si atat. Dar cu una nu mai vorbesc de 2 ani si ceva, mi-a facut ceva ce nu merita iertat. Si pur si simplu nu-o bag in seama, dar sunt si rautacioasa in momenete favorabile mie. E greu sa nu comunci cu colegii numai ca asa sunt eu, nu las de la mine. Eu zic sa-i ignori total si sa-ti faci alti prieteni. Alegeti prietenii cu grija.