| andreirobert15 a întrebat:

Astazi m-am deci sa sarut fata care imi place, i-am cumparat un lant si i-am zis ca inchida ochii, dupa care am sarutat-o, nu a avut nici o reactie dar dupa mia zis ca noi suntem foarte buni prieteni, si in final mia zis ca vrea sa ramanem prieteni, faza e ca ar fi avut o reactie cand am sarutat-o daca nu ii placeam nu!?
Nu e normal asa?
Dar ea nu, nici o reactie, si dupa mi-a zis sa ramanem decat prieteni, eu nu mai stiu ce sa cred.
Voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu manifesta/simte fata de tine sentimente de atractie de natura afectiva, decat doar de natura de pura prietenie. Trebuie sa intelegi ca in conceptia ei intre voi nu pot exista decat relatii de prietenie deoarece fiinta ta nu o atrage din punct de vedere sentimental. Trebuie sa te resemnezi si sa accepti realitate.

| neutrino a răspuns:

Nu ne-ai spus ce fel de lantic i-ai cumparat si ce s-a intamplat cu el.
Cat priveste reactia ei, a fost una normala, de refuz civilizat, fara a dori sa rupa relatia de amicitie cu tine.

| T0T a răspuns:

Nu te place, obișnuiește-te cu ideea.

| R0R0 a răspuns:

A continuat sarutul pentru ca sa nu te faca sa te simti prost.
Dar a acceptat lantul?

| peperonies a răspuns:

Spune-i ca ai destui prieteni si nu mai ai nevoie de altii si nu mai vorbi cu ea. alta sansa nu ai.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Daca imi amintesc bine ai pus intrebare inainte de a merge la ea ca daca e bine si am zis din start ca NU. Ce zic eu acum este ce am zis si atunci. Gresit, gresit, gresit. Eu spun sa-ti vezi de alta fata. Bafta!

| andreirobert15 explică:

Lanticul era cu 2 inimioare, la acceptat, sa comportat educat!

| andreirobert15 explică:

Da, lantul il poarta!

| RackelJones a răspuns:

Unele fete sunt nehotarate si confuze cand sunt sarutate prima data de un baiat.
Da-i timp sa se gandeasca, poate nu stie ce sa faca. Poate nu stie ce vrea! Tu nu insista pana nu te-ai lamurit si stii sigur ca vrea sa fiti impreuna.
Un lucru vreau sa mentionez:
Dupa ce ai sarutat-o, e posibil sa va simtiti ciudat si sa nu mai puteti fi prietenii de altadata.
Vorbeste cu ea!