| VIRUSrooz a întrebat:

Credeti ca o fata si un baiat pot fi doar foarte buni prieteni?
Stiu cazuri in care unii oameni au incercat sa ramana doar prieteni, dar la un moment dat s-au simtit atrasi unul de altul...
Adica prietenia inseamna sa avem aceleasi opini/gusturi/pareri si o relatie nu presupune acelasi lucru?
Vreau sa aflu parerea voastra...
PS: FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| didutu_6969 a răspuns:

Cineva a facut si un filmulet pe tema asta si a ajuns la concluzia... mai bine te uiti tu. :)
Http://www.youtube.com/watch?v=AdqRpJL_gg0

3 răspunsuri:
| grapeFruit09 a răspuns:

Zic ca da.Principalul e sinceritatea si e ok.Am un prieten foarte bun si e doar prieten.Ma intelegeam bine cu fosta lui.Important e sa nu uite nici unul ca e doar prietenie si ca daca isi doreste ceva mai mult va ramine cu nimic in fine.

| deeutsss a răspuns:

Ai si tu dreptate, dar pe langa prietenie, o relatie se bazeaza si pe atractie, in prima faza, iar apoi iubire. Nu stiu ce sa zic, dar eu sunt foarte buna prietena cu un baiat de vreo 3 ani si pentru ca nu ma simt atrasa fizic de el, nici nu mi-am imaginat vreodata altcevalaughing. Il consider un frate ce nu l-am avut. Deci, este posibila si prietenia intre o fata si un baiat.

| VIRUSrooz explică (pentru deeutsss):

Da dar asta cat o sa dureze si poate ca el simte ceva pentru tine ...ma rog e prietenul tau si tu stii mai bine...dar as vrea totusi sa mai aflu si alte pareri happy