| GiiaaBăă a întrebat:

Daca un baiat ma intreaba daca vreau sa fiu cu el, si eu vreau pentru ca il plac mult de tot si el place la fel de mult, ce fac? Spun da, si dupa aia? Il imbratisez, il sarut? rolling on the floor Chestia e ca eu sunt foarte timida, iar maine, baiatul de care imi place o sa ma intrebe daca vreau a fiu cu el. Am emotii mari! Nu stiu ce sa fac laughing. Ajutati-ma puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Buna gina,
darga mea,si eu am trecut perin momente asemanatoare,cred ca toti trecem prin asta la un moment dat.
... daca il placi atun spui normalDA,iar ce urmeaza apoi...ei bine asta nu este ceva ce trebuie planificat dinainte,spun asta pentru ca in momentele alea o sa te copleseasca o multime de emotii si de senzatii noi, asa ca vei uita tot ce ai "planuit".
adica trabuie sa fcai fix ceea ce simti in clipa respectiva, lasa.te ghidata doar de ceea ce.ti spune inima. daca simti sa.l iei in brate sau sa.l saruti sau orice altceva atunci fa.o fara nici un fel de remuscari.adica gandeste.te ca nu ai nimic de pierdut,pentru ca tot ceea ce faci este din suflet,adica intr.un fel este ceea ce esti tu,iar daca pe el o sa.l deranjeze asta inseamna c anul te place cu adevarat,nu te merita,si nu are rost sa pastrezi langa tine un om rece,ci sti ca in continuare ai viata inainte sa.l gasesti pe cel care va sti sa.ti aprecieza adevarat valoare,s.o aprecieze pe adevarata tu.
incelegi ce vreau sa spun draga mea?
fi doar tu insati, si fa tot ce simti ataunci cand simti, nu.ti fie teama pentru ca nu are de ce
iti doresc din tot sufletul sa ai parte de multa bafta si ca totul sa decurga foarte bine maine si te astept sa-mi povestesti cum a fost.
sa fi fericita si sper sa.ti fie de ajutor sfaturile mele
succes
pupici

5 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Spui da,si nu faci tu nimic, altfel te vei face de ras. Lasa-l pe el sa faca totul. Lasa-te condusa si zambeste tot timpul, chiar daca ai emotii.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu faci nimic! Il lasi pe el sa faca primul pas happy

| catalynx a răspuns:

Ii spui da si incepeti sa va mozoliti

| UnidoxTheSolutab a răspuns:

Zici da, si astepti de la el ca doar e e mascul.

| Neagu_Ciprian_1979 a răspuns:

Buna giiaa spune da apoi incearca sal cunosti dar mai ales vezi cei poarta capul.Nu te lasa dusa de val cu una sau doua, caci te poate lua valul pe tine.