| fernanda1999 a întrebat:

De curand m-am despartit de fostul meu prieten pentru ca am vazut iubirea adevarata in alt baiat.Acesta ma place, dar mie imi este rusine sa ii spun.Acum el vrea sa ma faca geloasa luand in brate alte fete si nebagandu-ma in seama.Cum pot sa ii dezvalui tot ce simt, sa ii arat ca nu sunt geloasa sau sa il fac sa se uite la mine fara acea privire de genul:"Ai fost cu el in loc sa fi cu mine".Pai normal ca am fost pentru ca eu i-am spus ca imi place de el, dar el nu a dat nici un raspuns negativ-pozitiv.

3 răspunsuri:
| NotToday a răspuns:

Deci motivul pentru care te-ai despartit de fostul prieten e ca: "ai vazut iubirea adevarata in alt baiat"? Patetic...

| babyloving a răspuns:

Pai du-te la el si spune-i sa vina cu tine intr-un loc mai retras unde sa nu va vada lumea si spune-i tot ce simti pentru el si ca are si el o vina ca nu ti-a spus ce simte pentru tine si intreaba-l daca te place si daca te place si va potriviti propune-i sa fiti impreuna si vezi ce zice. Daca a vrut sa te faca geloasa inseamna ca simte ceva pentru tine si ca a vrut sa te faca sa iti dai seama ca ar trebui sa fiti impreuna si sa vada daca iti pasa de el. Oricum incearca ce ti-am scris mai sus si iti spun ca daca face asta o sa fie bine.Succes si sper ca te-am ajutat.

| xBbOoYyx a răspuns:

Buna.Daca tot ai curajul sa-i spui ce simti, prima oara spune-i ca il admiri. Daca raspunsul lui va fi pozitiv, inainte este usor